תיעוד: לוחמים סורקים מבית לבית בחברון

מבצע "שובו אחים" לאיתור הנערים החטופים נמשך, ומאות חיילים גודשים את יהודה ושומרון, בתקווה למצוא מידע שישפוך אור על שעלה בגורלם. צפו בסריקות שנערכות, שהניבו בין היתר מעצר של עשרות חשודים ומאות אמצעי לחימה בלתי חוקיים

בעוד הרמטכ"ל מזהיר מפני הסלמה בגדה המערבית בעקבות חטיפת שלושת הנערים, במערכת הביטחון מתרכזים המאמצים לאיתורם וללכידת חוטפיהם. ביממות האחרונות הוקפצו לאזור אלפי לוחמים, בהם גם אנשי הכוחות המיוחדים, שעוברים מבית לבית ומבצעים סריקות יסודיות - בתקווה למצוא שביב של מידע שיאפשר לשפוך אור על שעלה בגורלם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת יומו הרביעי של מבצע "שובו אחים", למציאת הנערים אייל יפרח, גילעד שאער, ונפתלי פרנקל, פועלים הכוחות בשטח למעצר מספר רב של מבוקשים המזוהים עם החמאס, הארגון ששמו נקשר לחטיפה. הלילה נעצרו כ-50 מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון ביניהם עזיז-אל דוויק, ראש המועצה המחוקקת של חמאס. בנוסף, תפסו כוחות הביטחון כמויות גדולות של אמצעי לחימה פשוטים. בסך הכול, מאז החל המבצע לפני שלושה ימים, נעצרו כ-150 מבוקשים, בעיקר פעילי חמאס.

בתוך כך, קיים אמש הרמטכ"ל גנץ הערכת מצב מיוחדת שבה הדגיש את מטרות המבצע - מציאת הנערים ופגיעה בארגון האחראי לחטיפתם, החמאס. "יש לנו מטרה, למצוא את שלושת הבנים האלה ולהביא אותם הביתה, ולפגוע כמה שיותר קשה בחמאס, וזה מה שאנחנו נעשה", הדגיש גנץ. "אנחנו בדרך למערכה משמעותית ונעשה פה יישור תכניות. אנחנו צריכים לראות את התוכניות שמביאות אותנו לידי ביטוי הלכה למעשה".

נתניהו שוחח עם אבו-מאזן: "מצפה לסיוע"

מוקדם יותר היום, לראשונה מאז חטיפת הנערים, שוחח ראש הממשלה נתניהו עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן ואמר לו כי הוא מצפה ממנו לסייע בהשבתם ובלכידת החוטפים. "החוטפים יצאו משטח בשליטות הרשות וחזרו לשטח הרשות", הדגיש נתניהו.

בשיחת טלפון שקיימו השניים, אמר ראש הממשלה כי "מקרה זה חושף את אופיו של הטרור שאנחנו נלחמים מולו. טרוריסטים חוטפים ילדים ישראלים חפים מפשע, ואילו אנחנו מטפלים בבתי החולים שלנו בהצלת ילדים פלסטינים חולים. זה ההבדל בין המדיניות האנושית שלנו לטרור הרצחני שתוקף אותנו".

לאחר החטיפה, הדגיש ראש הממשלה כי החמאס הוא שעומד מאחורי חטיפת שלושת הנערים, ובשיחה עם אבו-מאזן הוא שב והבהיר את עמדתו כלפי ארגון הטרור העזתי: "צריך להבין את ההשלכות של השותפות עם חמאס - זה רע לישראל, רע לפלסטינים, וזה רע לאזור".

סיקור מיוחד: חטיפת הנערים

דובר צה"ל: "נמשיך בפעילות בעוצמה רבה בכל יהודה ושומרון"

מזכיר המדינה קרי על חטיפת הנערים: "קורא לשחרורם המיידי, מתפלל לשובם המהיר"

רה"מ על מבצע החיפושים אחר הנערים החטופים: "נדרשת פעולה מורכבת"

פולארד: "מחזק את משפחות החטופים"

המבצע לאיתור החטופים: "לא פועלים באפלה מוחלטת"

חמאס מכחיש: לא חטפנו את הנערים

למנוע חטיפות: כך זה נראה מהחמ"ל ביהודה ושומרון