אושרה תוספת תקציב של מיליארד שקלים למשרד הביטחון

משרד האוצר ומשרד הביטחון סיכמו על תוספת תקציב, בתמורה לפינוי שדה התעופה שדה דב עד לסוף שנת 2017, ובמקום ייבנו בנייני מגורים. "בנוסף להשלכות הישירות על שוק הדיור, איכות החיים של תושבי תל אביב תשתפר", נמסר בהודעה משותפת לשני המשרדים

אילוסטרציה (דובר צה"ל)

נפתרה המחלוקת על תקציב הביטחון לשנה הקרובה - משרד הביטחון ומשרד האוצר הגיעו לסיכום שלפיו תקבל מערכת הביטחון תקציב נוסף של מיליארד שקלים בשנה הקרובה, עד סוף שנת 2014.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות הסיכום צפוי צה"ל לחדש את אימוני המילואים והאימונים בחיל האוויר שהופסקו בחודש האחרון בעקבות המצוקה התקציבית שאליה נקלעה מערכת הביטחון לאחרונה.

בתמורה לתוספת התקציב, התחייבה מערכת הביטחון לפנות את שדה התעופה הצבאי בשדה דב עד שנת 2017, ובמקום מתוכננות לקום כ-7000 יחידות דיור. משרדי הביטחון והאוצר הבהירו כי המהלך הוא "חלק מההחלטה על העתקת מחנות צה"ל מאזורי הביקוש לצורך הגדלת היצע הדיור בהם".

במסגרת ההסכם יפנה משרד הביטחון כ-20 דונמים ראשונים ממחנה שדה דב עד דצמבר 2014.  "בנוסף להשלכות הישירות על שוק הדיור, איכות החיים של תושבי תל אביב תשתפר והתשתיות התעופתיות של מדינת ישראל ישודרגו", נמסר בהודעה המשותפת של משרד האוצר ומשרד הביטחון.