בקרוב ביהודה ושומרון: לחצן מצוקה לחטיפות

בעקבות חטיפת שלושת הנערים, במועצה האזורית שומרון שכרו שירותי חברה ששיפרה אפליקציה קיימת, שכעת תוכל באמצעות לחיצת כפתור אחת לדווח על חטיפה או על אירוע חירום אחר – מבלי צורך להתקשר. ראש המועצה: "זה יכול לקצר פלאים את יכולת התגובה"

ישלח את המיקום המדויק. אילוסטרציה (חדשות 2)

בעקבות חטיפת שלושת הנערים, שוקדת בימים אלה המועצה האזורית שומרון על אפליקציה לסמארטפונים שתאפשר דיווח על מקרה חירום של חטיפה או פח"ע - מבלי צורך להתקשר, וכן תשמש לאירועי מצוקה נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני מספר חודשים הושקה אפליקציית המועצה, הכוללת שירותים רבים ובהם גם הודעת טקסט ברגעי מצוקה לאנשי קשר שהגדרת מראש על ידי לחיצה. לאור אירוע החטיפה, ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה הנחה אמש (א') להתקין לחצן מצוקה נפרד שיאפשר התרעה על חטיפה בכל עת שתועבר ישירות לגופי הביטחון, מבלי צורך לקיים שיחת טלפון.

באירוע החטיפה ביום חמישי, אחד הנערים התקשר למשטרה והודיע להם שהוא נחטף, אך אלה ככל הנראה חשבו שם כי מדובר במטרידן. הלחצן החדש, שיופיע על דף העבודה של הסמארטפונים, יאפשר על ידי לחיצה עליו דיווח למוקד המועצה האזורית שומרון, כולל עם מיקום הדיווח המדויק - והם יקפיצו למקום כוחות צבא ומשטרה, במידה והמדווח לא יענה.

הוא יפעיל אוטומטית את ה-GPS, ואפשר יהיה לדווח ממנו כמה פעמים, על מנת שכוחות הביטחון יאתר את המיקום.

המיקום המדויק יישלח למוקד (google maps)

"הלחצן נמצא עכשיו בפיתוח של חברה שאיתה יצרנו קשר בגלל האירוע האחרון, בתקווה שעוד כשבוע נודיע לתושבים על כך שהלחצן כבר בפעולה", סיפר לחדשות 2 Online קב"ט המועצה האזורית יהונתן שמחי. "הבעייתיות הייתה ידועה לפני זה ואירוע החטיפה האיץ בנו את הרצון לפתח את זה".

בקרוב יפרידו את לחצן המצוקה במועצה לאייקון נפרד על שולחן העבודה, על מנת שיהיה זמין יותר. "על מנת למנוע הזעקות שווא, יהיה כפתור נוסף עליו יהיה אפשר ללחוץ כדי להזעיק עזרה", הוא הוסיף. אגב, לא רק תושבי השומרון יוכלו להשתמש בלחצן.

"יקצר פלאים את יכולת התגובה"

"האיום של החטיפות הוא אחד המשמעותיים בשנים האחרונות בגלל פתיחת המחסומים והמעבר החופשי של הפלסטינים", הוסיף שמחי. "לכן התוספת הטכנולוגית הזאת חשובה במיוחד ויכולה לסייע".

"זה יכול לקצר פלאים את יכולת התגובה", ציין ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה, שמתכוון להציע את האפליקציה לרשויות נוספות. "אם אתה לוחץ יודעים שזה לא טעות אלא אתה באמת מצוקה ויודעים איפה אתה נמצא וכל עוד הטלפון עלייך יש מעקב תמידי איפה אתה נמצא".

לדבריו, זה היה יכול לעזור גם במקרה החטיפה האחרון: "הבעיה הייתה שהוא אמר 'נחטפנו' והמוקד ניסה לחזור אליו ולא הצליח לחזור אליו. אצלנו באפליקציה נקבל את המיקום מייד, זהו הפתרון האולטימטיבי".

סיקור מיוחד: חטיפת הנערים

דובר צה"ל: "נמשיך בפעילות בעוצמה רבה בכל יהודה ושומרון"

פולארד: "מחזק את משפחות החטופים"

חמאס מכחיש: לא חטפנו את הנערים

אמו של החטוף נפתלי: "אבא ואמא אוהבים אותך עד אין קץ, עם ישראל הופך עולמות להחזירך"

השר לביטחון פנים: "מחדל? ממליץ לא להיכנס לנושא"

חטיפת הנערים: החיפושים החלו באיחור של שעות

נתניהו: "הנערים שלנו נחטפו על ידי ארגון טרור"

חמאס: "מבצעי המבצע בחברון - גיבורים"

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv