ראש המועצה המחוקקת של חמאס נעצר

היום הרביעי למבצע "שובו אחים": אלפי חיילים ממשיכים לחפש אחר שלושת החטופים ברחבי יהודה ושומרון. לפנות בוקר נעצרו 50 מבוקשים בפעילות של צה"ל ובהם ראש המועצה המחוקקת של חמאס עזיז אל דוויק

בתום הפעילות הלילית של כוחות הביטחון במבצע "שובו אחים" להשבתם של הנערים החטופים גיל-עד שאער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח נעצרו כ-50 מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון ביניהם עזיז-אל דוויק, ראש המועצה המחוקקת של חמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנוסף, תפסו כוחות הביטחון כמויות גדולות של אמצעי לחימה פשוטים. בסך הכול, מאז החל המבצע לפני שלושה ימים, נעצרו כ-150 מבוקשים, בעיקר פעילי חמאס.

צה"ל פעל בחברון (רויטרס)

סוכנות הידיעות הצרפתית AFP דיווחה כי צעיר פלסטיני ששוחרר לפני שבוע מהכלא הישראלי נורה למוות על ידי כוחות צה"ל במחנה הפליטים ג'ילזון ליד רמאללה. על פי הדיווח, אחמד ערפאת בן ה-19 נורה בחזה ונהרג לפנות בוקר במהלך החיפושים אחר חוטפיהם של הנערים גיל-עד שאער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח ביהודה ושומרון.

בינתיים, בבתי המשפחות נפתח עוד בוקר של אי ודאות, אך גם של אופטימיות. במשפחתו של נפתלי פרנקל מעריכים כי ככל שעוברות השעות מתחזקת ההערכה שמדובר בפיגוע חטיפה לצורך מיקוח ושחרור אסירים - מה שאומר שהחטופים בחיים.

החיילים בשטח (AP)

כוחות הביטחון ישנו הלילה בבית משפחת פרנקל בנוף איילון כדי לעדכן את המשפחה, שביקשה להעיר אותה רק במקרה של התפתחויות דרמטיות, כדי לישון ולאגור כוח לעוד יום מפרך. שאר ילדי המשפחה יצאו היום כרגיל לבית הספר, במטרה לשמור על שגרת חיים ככל האפשר. פוליטיקאים ישראלים וזרים יבקרו בבית במהלך היום.

גם בביתו של גיל-עד שאער בטלמון יבקרו פוליטיקאים, אנשי ציבור ורוח, וכמובן אנשי מערכת הביטחון. ברחבי היישוב כבר נתלו שלטים המעידים על הסולידריות של התושבים עם משפחת שאער.

בת גלים שאער (חדשות 2)

במהלך הלילה: חילופי ירי בחברון

מקורות פלסטיניים דיווחו הלילה על חילופי אש בשכונת עין דיר בחה שבחברון. על פי הדיווח, כוחות צה"ל צרו על אחד מבתי המגורים בשכונה. שני פלסטינים נעצרו ובשלב זה טרם ברור האם ישנו קשר למבצע החיפושים אחר שלושת הנערים החטופים.

חילופי האש, על פי הדיווחים, החלו סמוך לשעה 22:20 וכללו בין השאר ירי של טיל לעבר דלת הבית. ככל הנראה בבית שהו כמה אזרחים אך גם מבוקשים שחיפשו כוחות הביטחון.

עדי ראייה בחברון מסרו כי חיילי צה"ל פרצו לבית תוך כדי שהם יורים לעבר המקום. התושבים דיווחו על פיצוץ עז שנשמע בטרם הפריצה לבית וציינו כי בניגוד לדיווח הפלסטיני, לא נורתה אש לעבר החיילים.

חילופי ירי במהלך הלילה (AP)

סיקור מיוחד: חטיפת הנערים

דובר צה"ל: "נמשיך בפעילות בעוצמה רבה בכל יהודה ושומרון"

מזכיר המדינה קרי על חטיפת הנערים: "קורא לשחרורם המיידי, מתפלל לשובם המהיר"

רה"מ על מבצע החיפושים אחר הנערים החטופים: "נדרשת פעולה מורכבת"

פולארד: "מחזק את משפחות החטופים"

המבצע לאיתור החטופים: "לא פועלים באפלה מוחלטת"

חמאס מכחיש: לא חטפנו את הנערים

למנוע חטיפות: כך זה נראה מהחמ"ל ביהודה ושומרון

אמו של החטוף נפתלי: "אבא ואמא אוהבים אותך עד אין קץ, עם ישראל הופך עולמות להחזירך"

שם המבצע לאיתור החטופים: "שובו אחים"

השר לביטחון פנים: "מחדל? ממליץ לא להיכנס לנושא"

מבצע מעצרים נרחב - חמאס במוקד

חטיפת הנערים: החיפושים החלו באיחור של שעות

נתניהו: "הנערים שלנו נחטפו על ידי ארגון טרור"

בכיר בחמאס מודה: "לא יודעים מה קורה"

חמאס: "מבצעי המבצע בחברון - גיבורים"