צה"ל תקף 5 מוקדי טרור ברצועת עזה בתגובה לירי שבוצע לעבר אשקלון

לאחר אירוע החטיפה - גזרת הדרום מתחממת: צה"ל תקף חמישה יעדי טרור ברחבי הרצועה לאחר שבוצע ירי לעבר דרום הארץ מוקדם יותר הערב (א'). הרקטות שכוונו לעיר אשקלון יורטו בהצלחה על ידי מערכת כיפת ברזל

פיצוצים נשמעו באשקלון. ארכיון (AP)

כשברקע המשך החיפושים אחר שלושת הנערים הנעדרים ולאחר שיגור הרקטות אתמול לעבר צפון הנגב, התחממות נוספת הלילה (א') בגזרת הדרום: צה"ל תקף חמישה מוקדי טרור בתגובה לירי הרקטות לעבר אשקלון. מדובר צה"ל נמסר כי מערכת כיפת ברזל שהוצבה באזור יירטה שתי רקטות ששוגרו לעבר העיר מוקדם יותר הערב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חיל האוויר תקף הלילה (א') חמישה יעדי טרור ברצועת עזה. דובר צה"ל אישר שכלי טיס של חיל האוויר תקפו מוקד פעילות טרור ושלושה אתרי ייצור ואחסון של אמצעי לחימה בצפון רצועת עזה. כמו כן, הותקף מוקד פעילות טרור נוסף הממוקם בדרום הרצועה. תקיפת צה"ל בוצעה בתגובה למתח הרקטות שנורה לעבר שטח ישראל מוקדם יותר הערב.

לא ידוע על נפגעים או על נזק כתוצאה מהשיגורים, להם קדמה אזעקה שנשמעה ברחבי העיר. "שמענו אזעקה ואחר כך בין שניים לשלושה פיצוצים", מסר תושב אשקלון בשיחה עם חדשות 2 Online.

נזק קל לבית בעיר

דיווחים על אירוע ירי סמוך למחסום המנהרות

באירוע נוסף שאירע הערב, התקבלה קריאה במוקד מד"א באזור גוש עציון, שם דווח על רכב פרטי ממנו בוצע ירי לעבר רכבים אחרים באזור מחסום המנהרות שנמצא דרומית לירושלים וסמוך לבית לחם.

עוד דווח כי הרכב המשיך לעבר מוצב צבאי סמוך, וכי גם שם בוצע ירי. למקום הוזעקו אמבולנס של מד"א וניידת טיפול נמרץ, אך לא נמסר נפגעים בשני האזורים שבהם בוצע ירי. בנוסף, צוותי מד"א באזור הונחו להתמגן מחשש לאירועים דומים נוספים.

אמש: חיל האוויר תקף בעזה בתגובה לירי רקטות

אמש (שבת) תקפו כלי טיס של חיל האוויר תקפו שש מטרות בדרום ובמרכז רצועת עזה, זאת בתגובה לירי הרקטות שבוצע אמש לעבר תחומי המועצה האזורית חוף אשקלון. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות.

על פי הודעת דובר צה"ל, כלי טיס תקפו שלושה מוקדי פעילות טרור ושני אתרי ייצור ואחסון אמצעי לחימה בדרום רצועת עזה וכן מוקד פעילות טרור נוסף בדרום הרצועה. "צה"ל לא יסבול ניסיונות פגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל ויפעל כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל", נמסר.

מקורות פלסטינים מסרו כי היעדים שהותקפו שייכים לחמאס ולג'יהאד האסלאמי. עוד דווח כי באחת התקיפות נפצעו שתי נשים ופונו לקבלת טיפול רפואי.