יעלון: "נדע לגבות מחיר כבד מאוד מראשי חמאס"

שר הביטחון על מאמצי החיפוש אחר החטופים: "גם בשעה זו עושים צה"ל וכוחות הביטחון מאמצים כבירים". הנשיא שמעון פרס: "היום לב העם כולו פועם בדאגה לגורלם של אייל, נפתלי וגיל-עד. הם בנים של כולנו"

"נמצה את הדין". יעלון (חדשות 2)

"נדע לגבות מחיר כבד מאוד מראשי חמאס, בכל מקום ובכל עת שנמצא לנכון, ומכל מי שיעלה על דעתו לפגוע באזרחי ישראל ולשבש את חייהם". כך אומר הערב (א') שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, שהתייחס לאירוע חטיפת הנערים בטקס פרס ביטחון ישראל שנערך הערב בבית הנשיא בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי יעלון, "אותה רשות פלסטינית אשר יש מי שמכנים אותה מתונה, כרתה רק לאחרונה ברית עם חמאס, ארגון הטרור שחרת על דגלו רצח יהודים באשר הם ושאיפתו היא להשתלט על יהודה ושומרון, ועליו מוטלת האחריות לחטיפת שלושת הנערים בסוף השבוע".

שר הביטחון עדכן כי "גם בשעה זו עושים צה"ל וכוחות הביטחון מאמצים כבירים על מנת למצוא את גיל-עד, נפתלי ואייל. זו העת לחזק את ידי משפחות שעאר, פרנקל ויפרח, ההורים, האחים והאחיות, הסבים והסבתות, ושאר בני המשפחה, ולהצטרף לתפילה שנזכה לראות את הבנים שבים הביתה", סיכם שר הביטחון.

"לב העם פועם בדאגה". פרס (עמוס בן גרשום / לע"מ)

פרס: החטופים - "בנים של כולנו"

הנשיא שמעון פרס אמר בנאומו כי "צה"ל וזרועות הביטחון עושים לילות כימים, את האפשרי ואת הבלתי אפשרי, על מנת לאתר את הנערים ולהשיבם לחיק משפחותיהם". פרס הדגיש כי "היום לב העם כולו פועם בדאגה לגורלם של אייל, נפתלי וגיל-עד".

"הם בנים של כולנו. מדינת ישראל כולה אתכם, אנחנו מדינה אחת, משפחה אחת", הוסיף הנשיא. "משחר ימיה ישראל מתמודדת עם טרור ברוטלי צמא דם ומחלל צלם אנוש. במלחמה בטרור אין מקום לפשרות ולא תהיינה פשרות. נדע לרדוף את מבצעיו ואת ראשיו ולא ניתן להם מנוח".

"עמדתי ידועה בנושא שחרור מחבלים". בנט (יואל גלייזר, חדשות 2)

בנט: "נכאיב למי שביצע ותכנן את החטיפה"

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, התראיין למהדורה המרכזית לאחר שביקר אצל משפחות הנעדרים: "אלו משפחות מדהימות עם אופטימיות וחוסן, זה נובע מאמונה ועם ישראל התברך במשפחות כאלה". בנט הבהיר כי לא דיבר עם המשפחות על האפשרות של שחרור אסירים תמורת בניהם: "עמדתי ידועה בנוגע לשחרור מחבלים, לא דיברנו על זה כי זה תיאורטי. כל המערכות פועלות כרגע כדי להגיע לילדים ולשים יד על החוטפים".

"אני סבור שהעובדה ששחררנו 10,000 מחבלים הרגילה את הצד שמנגד שזה כדאי - אפשר לקבל מחבלים גם כנגד גופות. זה עקום, אנחנו צריכים להכאיב לצד שכנגד. נכאיב למי שביצע ותכנן, והם יתחרטו על זה, ויבינו שלא כדאי - צריך לחשוב איך מונעים את החטיפה הבאה", הוסיף. "אנחנו נראה להם יד של פלדה ונגיע אל מי שעומד מאחורי האירוע הזה".

בנט סירב להצביע על צעדים ספציפיים שתנקוט הממשלה: "ראש הממשלה מנהל את האירוע בצורה צמודה, ואין דבר אחר שהוא עוסק בו. אנחנו פותחים הרבה אפשרויות פעולה - יש שורה של צעדים, והפעולות הן ראויות. שירותי הביטחון הכללים וצה"ל פועלים בצורה יוצאת מן הכלל כדי לקלף את הבצל ולהגיע לנקודה. משחר הציונות הערבים והאסלאם חפצים להרוג ולחטוף יהודים - אנחנו לא צריכים להתבלבל או להלקות את עצמנו. יש פה רע ויש פה טוב, ואנחנו נשים את היד על המחבלים". 

מאמצי החיפוש נמשכים: סגר הוטל על חברון

ביום השלישי לחטיפתם של שלושת הנערים, צה"ל הטיל סגר על העיר חברון - זאת במטרה לא לאפשר יציאה מהעיר שתאפשר לחוטפים שאולי נמצאים בתחומה, לחמוק. עשרות פלסטינים באזור חברון נעצרו ועוכבו לחקירה. מוקדם יותר, סיפק קצין בכיר בצה"ל רמז להתקדמות, כאשר אמר: "אנחנו לא פועלים באפלה מוחלטת ולא בחלל ריק". מעבר לדברים הללו, הקצין סירב לפרט.

גורמים בצה"ל אומרים היום שהאמירה לפיה החטיפה בוצעה על ידי אנשי חמאס מבוססת. "המאמצים להגיע לחוטפים ולחטופים יימשכו לא רק במרחב חברון – שמהווה מוקד החיפושים - אלא גם במרחבי יהודה ושומרון", הוסיפו. במקביל, נערך מצוד אחר שני פעילי חמאס בולטים שנעדרים מאז יום חמישי, ונבדק הקשר בין היעלמותם לבין חטיפת הנערים. כלי תקשורת פלסטינים מדווחים כי קרובי משפחה של הפעילים נעצרו לחקירה.

הקצין הבכיר אמר עוד: "זה אירוע חריג במיוחד, ומבחינת מבצע החטיפה, אפשר להגדירו ברובד העליון של היכולות החמאסיות, להבדיל מניסיונות חטיפה אחרים שאותם ניתן היה או לסכל או לחשוף את המבצעים במהירות". הנחת העבודה בצה"ל ממשיכה להיות שהנערים בחיים וכל מאמץ ראוי יתבצע על מנת להשיבם.

סיקור מיוחד: חטיפת הנערים

דובר צה"ל: "נמשיך בפעילות בעוצמה רבה בכל יהודה ושומרון"

מזכיר המדינה קרי על חטיפת הנערים: "קורא לשחרורם המיידי, מתפלל לשובם המהיר"

רה"מ על מבצע החיפושים אחר הנערים החטופים: "נדרשת פעולה מורכבת"

פולארד: "מחזק את משפחות החטופים"

המבצע לאיתור החטופים: "לא פועלים באפלה מוחלטת"

חמאס מכחיש: לא חטפנו את הנערים

למנוע חטיפות: כך זה נראה מהחמ"ל ביהודה ושומרון

אמו של החטוף נפתלי: "אבא ואמא אוהבים אותך עד אין קץ, עם ישראל הופך עולמות להחזירך"

שם המבצע לאיתור החטופים: "שובו אחים"

השר לביטחון פנים: "מחדל? ממליץ לא להיכנס לנושא"

מבצע מעצרים נרחב - חמאס במוקד

חטיפת הנערים: החיפושים החלו באיחור של שעות

נתניהו: "הנערים שלנו נחטפו על ידי ארגון טרור"

בכיר בחמאס מודה: "לא יודעים מה קורה"

חמאס: "מבצעי המבצע בחברון - גיבורים"