דיווח: "התקיפה בסוריה - סיכול מתקפת טרור בגולן"

עיתון כווייתי מצטט מקור דיפלומטי מערבי, שמאשר כי צה"ל הוא האחראי לתקיפה עליה פורסם אתמול ומסביר כי היא נועדה למנוע פיגוע מתוכנן שעלול היה "לגרור את ישראל למלחמה בסוריה ולטרוף את הקלפים'"

אזור התקיפה בסוריה, אתמול

אחרי הדיווחים אתמול על תקיפה ישראלית של אמצעי לחימה בסוריה מדווח היום (ראשון) עיתון "אל ג'רידה" הכווייתי כי מדובר בפעולה שנועדה לסכל תכנית לתקיפת מטרות אסטרטגיות בגולן. לדיווח זה אין לפי שעה אישור ממקורות נוספים, ערביים או אחרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מקור דיפלומטי מערבי אישר לעיתון כי צה"ל הוא שעומד מאחורי התקיפה, שהתבצעה בלילה שבין שישי לשבת בהרי קלמון בגבול סוריה-לבנון.

בדיווח של "אלג'רידה" מירושלים נמסר, על סמך אותו מקור דיפלומטי שהתראיין בעילום שם, כי מטרת התקיפה הייתה למנוע מתקפת טרור שעלולה לגרור את ישראל למלחמה בסוריה ו"לטרוף את הקלפים".

התקיפה הקודמת שיוחסה לישראל - בינואר

המקור הסביר שהרקע למתקפה המתוכננת הוא כפי הנראה המבצע האווירי הסעודי נגד המורדים החות'ים בתימן, בני חסותה של אירן.

התקיפה האחרונה שיוחסה לישראל בסוריה - בחודש ינואר האחרון - נועדה אף היא, לפי דיווחי התקשורת הזרה, לסכל פיגועי טרור שתכננו חיזבאללה ואירן מהשטח הסורי במסגרת מאמציהם להקים חזית חדשה נגד ישראל בגבולה המזרחי.

באותה תקיפה נהרגו שישה בני אדם, בהם הגנרל האירני מוחמד עלי אללה דאדי וג'יהאד מורנייה, בנו של קצין המבצעים של חיזבאללה שחוסל ב-2008 בדמשק.