בתגובה לירי הקסאמים: צה"ל תקף מטרות ברצועת עזה

שישה יעדים טרור במרכז ובדרום רצועת עזה הותקפו במהלך הלילה בתגובה לירי שתי רקטות קסאם אמש לעבר יישוב במועצה האזורית אשקלון. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות. כלי תקשורת פלסטינים דיווחו כי שתי נשים נפגעו באחת התקיפות

כלי טיס של צה"ל תקפו ברצועה. ארכיון (רויטרס)

כלי טיס של חיל האוויר תקפו בשעות הלילה שש מטרות בדרום ובמרכז רצועת עזה, וזאת בתגובה לירי הרקטות שבוצע אמש (שבת) לעבר תחומי המועצה האזורית חוף אשקלון. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 Online

על פי הודעת דובר צה"ל, כלי טיס תקפו בשעות הלילה שלושה מוקדי פעילות טרור ושני אתרי ייצור ואחסון אמצעי לחימה בדרום רצועת עזה וכן מוקד פעילות טרור נוסף בדרום הרצועה. "צה"ל לא יסבול ניסיונות פגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל ויפעל כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל", נמסר.

מקורות פלסטינים מסרו כי היעדים שהותקפו שייכים לחמאס ולג'יהאד האסלאמי. עוד דווח כי באחת התקיפות נפצעו שתי נשים ופונו לקבלת טיפול רפואי.

אמש: 2 רקטות התפוצצו ביישוב

שתי רקטות קסאם התפוצצו אמש ביישוב במועצה האזורית חוף אשקלון, אחת מהן התפוצצה סמוך לבית מגורים - אך למרבה המזל לא גרמה לנפגעים או לנזק. תושבים ביישוב טוענים כי באזור נשמעו עוד מספר הדי פיצוצים, כאשר חלק מהרקטות נפלו ככל הנראה בשטח הפלסטיני.

"כל תשומת הלב ממוקדת כרגע ביהודה ושומרון", אמר אחד מתושבי היישוב לחדשות 2 Online, "אבל עדיין ממשיכים לירות עלינו בדרום".

"לשמוע צבע אדום באמצע יום שבת, כשיש פה הרבה מאוד אנשים שמתרחצים בבריכה ומשחקים, זה דבר מאוד לא נעים", אמרה תושבת אחרת. 

הגזרה מתחממת: רקטות, חיסולים וכיפות ברזל

ההתחממות בגזרה הדרומית החלה בשבוע שעבר, לאחר שבאזור המועצה האזורית אשכול נשמעה אזעקת צבע אדום שהופעלה בעקבות שיגור רקטה מרצועת עזה. הרקטה התפוצצה בשטח פתוח סמוך לציר תנועה מרכזי באזור. לא דווח על נפגעים או על נזק כתוצאה מהירי. מזכירות המדינה האמריקנית גינתה את שיגור הרקטה לעבר ישראל.

הרקטה שהתפוצצה בדרום הארץ, היום (בני ואינר)
עוד באותו יום, בשעות הערב, ביצעו צה"ל והשב"כ תקיפה משותפת ברצועת עזה לעבר מחמד עאוור, בן 33, תושב משרוע בית להיה - פעיל טרור סלפי. בשנים האחרונות בכלל, ובחודש האחרון בפרט, היה עאוור מעורב בפיגועי ירי רקטי רבים לעבר ישראל, כאשר במקביל הועסק כשוטר במשטרת חמאס. הפלסטינים דיווחו על שני הרוגים בתקיפה ועל פצוע.

"המדיניות שלנו היא ברורה - הקם להורגך השכם להורגו", אמר אחרי החיסול ראש הממשלה בנימין נתניהו. "צה"ל והשב"כ ביצעו פעולה מדויקת וימשיכו לפעול בעוצמה נגד כל מי שינסה לפגוע בביטחונם של אזרחי ישראל". בבוקר שלאחר החיסול הושלמה פריסת סוללת כיפת ברזל בשדרות.