שתי רקטות קסאם נפלו בתוך יישוב בדרום

בזמן שכוחות הביטחון פועלים באזור יהודה ושומרון בניסיון למצוא את שלושת הנעדרים שעל פי החשד נחטפו, בעזה ממשיכים להפר את השקט ביישובי הדרום. שתי רקטות קסאם התפוצצו בלב יישוב במועצה האזורית חוף אשקלון. למרבה המזל - אין נפגעים ולא נגרם נזק

שתי רקטות קסאם נפלו היום (שבת) ביישוב במועצה האזורית חוף אשקלון, אחת מהן התפוצצה סמוך לבית מגורים - אך למרבה המזל לא גרמה לנפגעים או לנזק. תושבים ביישוב טוענים כי באזור נשמעו עוד מספר הדי פיצוצים, כאשר חלק מהרקטות נפלו ככל הנראה בשטח הפלסטיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 Online

"כל תשומת הלב ממוקדת כרגע ביהודה ושומרון", אמר אחד מתושבי היישוב לחדשות 2 Online, "אבל עדיין ממשיכים לירות עלינו בדרום".

"לשמוע צבע אדום באמצע יום שבת, כשיש פה הרבה מאוד אנשים שמתרחצים בבריכה ומשחקים, זה דבר מאוד לא נעים", אמרה תושבת אחרת.

הרקטה שנפלה בדרום הארץ, היום (בני ואינר)

הגזרה מתחממת: רקטות, חיסולים וכיפות ברזל

ההתחממות בגזרה הדרומית החלה מוקדם יותר השבוע, לאחר שבאזור המועצה האזורית אשכול נשמעה אזעקת צבע אדום שהופעלה בעקבות שיגור רקטה מרצועת עזה. הרקטה התפוצצה בשטח פתוח סמוך לציר תנועה מרכזי באזור. לא דווח על נפגעים או על נזק כתוצאה מהירי. מזכירות המדינה האמריקנית גינתה את שיגור הרקטה לעבר ישראל.

עוד באותו יום, בשעות הערב, ביצעו צה"ל והשב"כ תקיפה משותפת ברצועת עזה לעבר מחמד עאוור, בן 33, תושב משרוע בית להיה - פעיל טרור סלפי. בשנים האחרונות בכלל, ובחודש האחרון בפרט, היה עאוור מעורב בפיגועי ירי רקטי רבים לעבר ישראל, כאשר במקביל הועסק כשוטר במשטרת חמאס. הפלסטינים דיווחו על שני הרוגים בתקיפה ועל פצוע.

"המדיניות שלנו היא ברורה - הקם להורגך השכם להורגו", אמר אחרי החיסול ראש הממשלה בנימין נתניהו. "צה"ל והשב"כ ביצעו פעולה מדויקת וימשיכו לפעול בעוצמה נגד כל מי שינסה לפגוע בביטחונם של אזרחי ישראל". בבוקר שלאחר החיסול הושלמה פריסת סוללת כיפת ברזל בשדרות.