צפו: חיפוש הלוחמים אחר הנעדרים

תיעוד חדש מהלילה מציג את שתי נקודות המבט של החיפושים הקדחתניים אחר שלושת הנערים הנעדרים שקיים חשש כי הם נחטפו. בסרטון אחד ניתן לראות את הכוחות המיוחדים של צה"ל הפועלים בשטח, ובסרטון אחר ניתן לראות את בני משפחתו של פעיל חמאס לאחר חיפוש שנעשה בביתם

סרטון חדש מציג את החיפושים הקדחתניים של חיילי צה"ל אחר שלושת הנערים הנעדרים מאז יום חמישי בערב. כוחות מיוחדים תועדו במהלך כל הלילה כשהם פועלים בחטמ"ר יהודה ומבצעים גל מעצרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 Online

מנגד, מציג סרטון אחר כיצד זה נראה מהצד הפלסטיני. בסרטון ניתן לראות את בני משפחתו של פעיל חמאס, לאחר חיפוש שנעשה בביתם. החיפושים בבתיהם של הפלסטינים נועדו בין היתר להפעיל לחץ על האחראים לפעולה.

המבצע לאיתור שלושת בני הישיבה הנעדרים נמשך בשעות הלילה והבוקר, במסגרתו לכדו כוחות הביטחון 16 פעילים בחברון ובכפרים שסביב לה - בעיקר בכפר דורה, בחשד למעורבות באירוע.

בין העצורים גם שני אסירים ביטחוניים ששוחררו באחת העסקאות האחרונות, ושבודקים קשר אפשרי שלהם לאירוע. כוחות צה"ל באזור פועלים ללקט נתוני מודיעין, פורצים לבתים של פלסטינים בחברון ובכפרים באזור ומתשאלים תושבים.

הערכה: הנעדרים התפתו לעלות על רכב

בנוסף, נעשה הניסיון להשיג תיעוד של מצלמות האבטחה בעיר, על מנת לדלות מידע על המכונית שנמצאה שרופה, בה על פי אחד התסריטים, ייתכן והובלו הנערים שנחטפו. כוחות צבא ומשטרה פרושים בצירים המרכזיים בחברון וסביב לה וממשיכים במאמצי החיפושים, שמתרחבים גם אל מעבר לנפת חברון, לאזורים נוספים ביהודה ושומרון.

בחמישי בלילה, סמוך ל-22:00, יצאו השלושה ברגל מהישיבה בכפר עציון לצומת אלון שבות ושלחו למשפחותיהם הודעות טקסט שבהן הודיעו להם כי הם בדרך. על פי הערכות, הם התפתו לעלות על רכב, או אולי הוכנסו בכוח למכונית שנמלטה מהמקום.

נער נוסף, חברם לישיבה של הנעדרים, התעכב בדרכו לביתו בליל חמישי ולכן לא עלה על הטרמפ שבו לכאורה ישבו חוטפיהם של חבריו. עם היוודע על היעלמותם של שלושת הנערים, סיפר הנער שניצל כי נפרד מהם זמן קצר לפני שיצאו מישיבתם וכך הצליח להגיע לביתו בשלום.

סיקור מיוחד - חשש לחטיפת נערים ביהודה ושומרון:

שר הביטחון: "הנחת העבודה היא שהנערים בחיים"

גורם ביטחוני בכיר: התפתחות בחקירת הנערים הנעדרים

החיפושים אחר הנערים הנעדרים: 16 נעצרו במצוד באזור חברון

מנחשון וקסמן ועד גלעד שליט: החטיפות שנחרטו בזיכרון הלאומי

אביו של הנער שניצל: "שלומו טוב"

הרשות הפלסטינית: "נסייע לישראל בחיפושים אחר הנערים"

חשש כבד: שלושה נערים נחטפו

מקורבים: המשפחה מחוזקת ומאמינה מאוד

נתניהו למשפחות: נעשה את כל המאמצים להחזירם

הרשתות הוצפו בשמועות על מבצע חילוץ

תפילות וזעם: התגובות במערכת הפוליטית

חמאס: להקשות על חיפושי הנעדרים

משפחות הנעדרים: "התפללו לשלומם"

גורם ביטחוני מעריך: "מדובר בפיגוע מיקוח, מחכים למסר מהחוטפים"