שר הביטחון האריך את צו תפיסת הישיבה ביצהר בשלושה חודשים; עימותים עם נערים במקום

יעלון: "לתפיסה יש אפקט מרסן, הכוחות הממלכתיים ביישוב רוצים להקיא מקרבם את הגורמים האלימים". דוברות יצהר: "לא רוצים להקיא אף אחד, התנהלות גורמי הביטחון דורסנית ומשיגה את התוצאה ההפוכה"

המחאות ביצהר (באדיבות סוכנות תצפית)

עשרה קטינים עוכבו אחר הצהריים (ה') על ידי המשטרה לאחר שניסו להיכנס בכוח לישיבה "עוד יוסף חי" ביצהר. לאחר שמשטרת מחוז ש"י, שעיכבה את הצעירים, זיהתה אותם כקטינים, הם שוחררו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 Online

בחודש אפריל השתלט כוח צבאי על הישיבה לאחר שורה של פשעי שנאה באזור ההתנחלות, אשר בשיאם הושחת מוצב של חיילי מילואים בישוב על ידי אלמונים. שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, קיבל היום את המלצת צה"ל וגורמי הביטחון והאריך את צו התפיסה החל על הישיבה בשלושה חודשים נוספים.

שר הביטחון אמר לאחר הארכת הצו כי "אנו ממשיכים במאבק חסר הפשרות בפשיעה הלאומנית של גורמים קיצוניים. לא נרפה מכך ונוסיף לפעול ביד קשה כלפי גורמי טרור עבריינים אשר פועלים נגד חיילי צה"ל, שוטרים ופלסטינים תמימים". יעלון הוסיף כי "לתפיסת הישיבה יש השפעה חיובית ומרסנת בכל הקשור להורדת מפלס האלימות ביצהר ובסביבתה, כמו גם לחיזוק מעמדם של הכוחות הממלכתיים ביישוב אשר מעוניינים להקיא מקרבם את הגורמים האלימים".

המחאות ביצהר (באדיבות סוכנות תצפית)


"לא רוצים להקיא אף אחד"

מנגד, בדוברות יצהר הגיבו בחריפות על דברי שר הביטחון ומחו נחרצות על החלטתו להאריך את צו התפיסה. את התנהלות מערכת הביטחון כינו בדוברות היישוב כ"דורסנית". "החלטת תושבי יצהר על קווים אדומים בכל הקשור לפגיעה בכוחות הביטחון היא הגורם היחיד המשפיע והמרסן", נכתב בהודעה. "התנהלותה הדורסנית והחד צדדית של מערכת הביטחון רק יוצרת השפעה הפכוה של הגדלת התסכול והזעם בקרב ההתיישבות".

על דברי שר הביטחון כי הנהגת יצהר מעוניינת להקיא מקרבה את הגורמים האלימים נכתב כי "הנהגת היישוב לא מעוניינת להקיא אף אחד מהתושבים". את דבריהם סיכמו בדוברות יצהר באמרם כי "הם מזועזעים מההחלטה".