משרד הביטחון: "100% הצלחה ללוויין 'אופק 10'"

ראש מינהלת החלל של משרד הביטחון, אמנון הררי, אומר כי לוויין הריגול השישי ששוגר בתחילת חודש אפריל "עובד מעולה". לדבריו, "הוא עשה עד כה אלף הקפות סביב כדור הארץ"

שיגור "אופק 10" (משרד הביטחון והתעשייה האווירית)

כחודשיים אחרי שיגורו של לוויין הריגול "אופק 10" לחלל, אומר ראש מינהלת החלל של משרד הביטחון, אמנון הררי, כי ללוויין "הצלחה של מאה אחוזים. כל מה שתכננו עובד מעולה עד כה והוא עשה כבר אלף הקפות סביב כדור הארץ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדבריו, "הלוויין היה צריך לעשות תמרון מיוחד ולהפעיל מכ"מ. אחרי ההקפה הראשונה כבר ראינו שהוא הצלחה. זה לא דבר מובן מאליו". "אופק 10" שוגר מבסיס פלמחים שבמרכז הארץ בתחילת חודש אפריל השנה. השיגור בוצע באמצעות משגר לוויינים מסוג "שביט", כששני המנועים הראשיים יוצרו בתעשייה הצבאית.

עם הצבתו במסלול סביב כדור הארץ, עבר הלוויין סדרת בדיקות, המיועדות לאימות תקינותו ורמת ביצועיו. מדובר בלוויין צילום מתקדם, מבוסס מכ"ם, שיכול לצלם גם בלילה ובכל מזג אוויר, כולל צילום דרך עננים ומכאן חשיבותו. מי שאחראים לשיגור הוא משרד הביטחון ויצרנית הלוויין - התעשייה האווירית.

זהו לוויין הריגול השישי שישראל מפעילה והוא יכול לסייע מאוד במעקב אחר מקומות שונים ברחבי המזרח התיכון והעולם ללא הגבלה.

"אופק 10" מצטרף לקודמו ששוגר לחלל ביוני 2010 - "אופק 9" - לוויין צילום וביון שפותח בתעשייה האווירית, שעלותו כ-300 מיליון דולר. איכות הצילום של "אופק 9" יוצאת דופן באיכותה, והמצלמה שבה הוא מצויד מסוגלת לזהות עצמים בגודל של כמה עשרות סנטימטרים בלבד מהחלל - יכולת מתקדמת ביותר הקיימת בידי מדינות בודדות בעולם.