אחרי החיסול: כיפת ברזל בשדרות

חיל האוויר השלים את פריסתה של סוללת כיפת ברזל באזור שדרות, מחשש להסלמה בעקבות חיסול פעיל הטרור ע"י צה"ל אמש ברצועת עזה. "לא נעבור לסדר היום על טפטופי ירי או ניסיונות פיגוע שמטרתם לשבש את חיי התושבים בדרום", אמר הבוקר שר הביטחון יעלון

כיפת ברזל הוצבה בדרום. ארכיון

בעקבות חיסול פעיל הטרור ברצועת עזה אמש (ד') ושיגור רקטת הקסאם לעבר ישראל לפניו, הושלמה במהלך שעות הלילה פריסת סוללת כיפת ברזל בשדרות על ידי חיל האוויר. המתיחות בדרום נמשכה גם היום, כאשר בשעות הבוקר נשמעה אזעקת צבע אדום במועצת חוף אשקלון, אך לא דווח על נפילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו: "הקם להורגך - השקם להורגו"

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס הבוקר לתקיפה אמש ברצועה ואמר: "לא נעבור לסדר היום על טפטופי ירי או ניסיונות פיגוע שמטרתם לשבש את חיי התושבים בדרום ולפגוע בכוחותינו, נרדוף ונניח את ידינו על מי שיאיים עלינו".

יעלון הבהיר כי "נדע לפעול בכל עת ובכל מקום כדי לגדוע את כוונותיהם של ארגוני הטרור ברצועת עזה לפגוע באזרחי ישראל, כפי שפעלנו הלילה".

נתניהו: "פרצופו האמיתי של חמאס"

נתניהו: נפעל בעוצמה נגד מי שינסה לפגוע בנו

אתמול בשעות הערב ביצעו צה"ל והשב"כ תקיפה משותפת ברצועת עזה לעבר מחמד עאוור, בן 33, תושב משרוע בית להיה - פעיל טרור סלפי. בשנים האחרונות בכלל, ובחודש האחרון בפרט, היה עאוור מעורב בפיגועי ירי רקטי רבים לעבר ישראל, כאשר במקביל הועסק כשוטר במשטרת חמאס. הפלסטינים דיווחו על שני הרוגים בתקיפה ועל פצוע.

התשתית שבה חבר עוואר ביצעה יחד עמו את פיגוע הירי הרקטי ב-21 באפריל 2014, ערב חג שני של פסח, שבו נורו רקטות לעבר יישובי עוטף עזה ושדרות. תשתית זו הינה תשתית סלפית קיצונית אשר ביצעה מספר פיגועי ירי רקטי וכן פעלה בחודשים האחרונים לקידום פיגועים לעבר ישראל במגוון מתארים ובהם פיגוע נ"מ להפלת מסוק.

מהשב"כ נמסר כי בימים אלו עמל עאוור יחד עם חבריו לקידום פיגועים נוספים לעבר ישראל. היירוט של עוואר בוצע על מנת לסכל כוונות אלו.

גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיב לפעולת צה"ל בעזה ואמר כי היא נועדה לסכל את פעילותו של חמאס ברצועה נגד ישראל. "המדיניות שלנו היא ברורה - הקם להורגך השכם להורגו", הצהיר נתניהו אתמול. "צה"ל והשב"כ ביצעו פעולה מדויקת וימשיכו לפעול בעוצמה נגד כל מי שינסה לפגוע בביטחונם של אזרחי ישראל".

נתניהו ניצל את ההזדמנות כדי להביע את עמדת ישראל נגד הקמת ממשלת חמאס-פת"ח שהוקמה לאחרונה. "זהו פרצופו האמיתי של החמאס - הוא ממשיך לתכנן פיגועי טרור נגד אזרחי ישראל גם כשהוא בתוך הממשלה הפלסטינית", אמר. "אני מבקש להזכיר לקהילה הבינלאומית שאבו מאזן התחייב לקיים את כל ההסכמים הקודמים ביום שהקים ממשלה עם ארגון הטרור חמאס. המשמעות היא שהוא אחראי לפירוק חמאס ושאר ארגוני הטרור ממצבורי הנשק שיש בעזה".