נתניהו: "חמאס מתכנן פיגועים מתוך הממשלה הפלסטינית"

צה"ל והשב"כ פגעו, לטענתם, בפעיל סלפי שהיה מעורב בירי לעבר ישראל ובתכנון פיגועים נוספים. הפלסטינים מדווחים על הרוג ושני פצועים בתקיפה בצפון הרצועה, ושעות קודם לכן נחתה רקטה באשכול

עזה, ארכיון (רויטרס)

לילה לא שקט בעזה: צה"ל והשב"כ ביצעו במהלך הלילה (ד') תקיפה משותפת ברצועת עזה לעבר מחמד עאוור, בן 33, תושב משרוע בית להיה - פעיל טרור סלפי. על פי הדיווחים, עאוור חוסל בעת שרכב על אופנוע, ושניים נוספים נפצעו, כאשר הפלסטינים טוענים כי אחד מהפצועים הוא נער עובר אורח שלא מעורב בירי. ראש הממשלה נתניהו בירך על התקיפה: "צה"ל והשב"כ ביצעו פעולה מדוייקת וימשיכו לפעול בעוצמה נגד כל מי שינסה לפגוע בביטחונם של אזרחי ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המדיניות שלנו היא ברורה - הקם להורגך השכם להורגו", הוסיף נתניהו, שהפנה את האצבע המאשימה כלפי ארגון החמאס והממשלה הפלסטינית המאוחדת: "זהו פרצופו האמיתי של החמאס - הוא ממשיך לתכנן פיגועי טרור נגד אזרחי ישראל גם כשהוא בתוך הממשלה הפלסטינית".

"אני מבקש להזכיר לקהילה הבינלאומית שאבו מאזן התחייב לקיים את כל ההסכמים הקודמים ביום שהקים ממשלה עם ארגון הטרור חמאס, המשמעות היא שהוא אחראי לפירוק חמאס ושאר ארגוני הטרור ממצבורי הנשק שיש בעזה", סיכם נתניהו.

על פי גורמים ביטחוניים, עאוור היה מעורב בפיגועי ירי רקטי רבים לעבר ישראל בתקופה האחרונה לעבר ישראל, כאשר במקביל הועסק כשוטר במשטרת חמאס. מהשב"כ נמסר כי בימים אלו עמל עאוור יחד עם חבריו לקידום פיגועים נוספים לעבר ישראל. היירוט של עוואר בוצע על מנת לסכל כוונות אלו.

התשתית שבה חבר עוואר ביצעה יחד עמו את פיגוע הירי הרקטי ב-21 באפריל 2014, ערב חג שני של פסח, שבו נורו רקטות לעבר יישובי עוטף עזה ושדרות. תשתית זו הינה תשתית סלפית קיצונית אשר ביצעה מספר פיגועי ירי רקטי וכן פעלה בחודשים האחרונים לקידום פיגועים לעבר ישראל במגוון מתארים ובהם פיגוע נ"מ להפלת מסוק.

רקטה מהרצועה

התקיפה שאירעה הלילה, בסודנייה שבצפון הרצועה, בוצעה לאחר שאתמול בבוקר נשמעה באזור המועצה האזורית אשכול אזעקת צבע אדום שהופעלה בעקבות שיגור רקטה מרצועת עזה. הרקטה התפוצצה בשטח פתוח סמוך לציר תנועה מרכזי באזור. לא דווח על נפגעים או על נזק כתוצאה מהירי. מזכירות המדינה האמריקנית גינתה הערב את שיגור הרקטה לעבר ישראל.

הרקטה נפלה בשטח פתוח בין ציר התנועה לאחד מיישובי המועצה. כוחות הביטחון הגיעו במהירות למקום עם היוודע דבר נפילת הרקטה. "די נבהלנו כששמענו את הרקטה", סיפר אחד התושבים המתגוררים באזור לחדשות 2 Online. "קול הנפץ היה חזק ומחריד והחזיר אותנו לימים אחרים, לאחר הרבה זמן שנשמר שקט יחסי".