אחרי הקסאם: חיסול ממוקד בעזה

צה"ל והשב"כ פגעו, לטענתם, בפעיל סלפי שהיה מעורב בירי לעבר ישראל ובתכנון פיגועים נוספים. הפלסטינים מדווחים על שני הרוגים ופצוע בתקיפה בצפון הרצועה. הבוקר נחתה רקטה באשכול

עזה, ארכיון (רויטרס)

לילה לא שקט בעזה: צה"ל והשב"כ ביצעו הלילה (ד') תקיפה משותפת ברצועת עזה לעבר מחמד עאוור, בן 33, תושב משרוע בית להיה - פעיל טרור סלפי. בשנים האחרונות בכלל, ובחודש האחרון בפרט, היה עאוור מעורב בפיגועי ירי רקטי רבים לעבר ישראל, כאשר במקביל הועסק כשוטר במשטרת חמאס. הפלסטינים דיווחו על שני הרוגים בתקיפה ועל פצוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התשתית שבה חבר עוואר ביצעה יחד עמו את פיגוע הירי הרקטי ב-21 באפריל 2014, ערב חג שני של פסח, שבו נורו רקטות לעבר יישובי עוטף עזה ושדרות. תשתית זו הינה תשתית סלפית קיצונית אשר ביצעה מספר פיגועי ירי רקטי וכן פעלה בחודשים האחרונים לקידום פיגועים לעבר ישראל במגוון מתארים ובהם פיגוע נ"מ להפלת מסוק.

מהשב"כ נמסר כי בימים אלו עמל עאוור יחד עם חבריו לקידום פיגועים נוספים לעבר ישראל. היירוט של עוואר בוצע על מנת לסכל כוונות אלו.

"המדיניות שלנו היא ברורה - הקם להורגך השכם להורגו", אמר אחרי החיסול ראש הממשלה בנימין נתניהו. "צה"ל והשב"כ ביצעו פעולה מדויקת וימשיכו לפעול בעוצמה נגד כל מי שינסה לפגוע בביטחונם של אזרחי ישראל".

נתניהו ניצל את ההזדמנות כדי להביע את עמדת ישראל כלי ממשלת חמאס-פ"ח שהוקמה לאחרונה. "זהו פרצופו האמיתי של החמאס - הוא ממשיך לתכנן פיגועי טרור נגד אזרחי ישראל גם כשהוא בתוך הממשלה הפלסטינית", אמר נתניהו. "אני מבקש להזכיר לקהילה הבינלאומית שאבו מאזן התחייב לקיים את כל ההסכמים הקודמים ביום שהקים ממשלה עם ארגון הטרור חמאס. המשמעות היא שהוא אחראי לפירוק חמאס ושאר ארגוני הטרור ממצבורי הנשק שיש בעזה".

רקטה מהרצועה

התקיפה שאירעה הלילה בסודנייה שבצפון הרצועה, בוצעה לאחר שהבוקר נשמעה באזור המועצה האזורית אשכול אזעקת צבע אדום שהופעלה בעקבות שיגור רקטה מרצועת עזה. הרקטה התפוצצה בשטח פתוח סמוך לציר תנועה מרכזי באזור. לא דווח על נפגעים או על נזק כתוצאה מהירי. מזכירות המדינה האמריקנית גינתה הערב את שיגור הרקטה לעבר ישראל.

הרקטה נפלה בשטח פתוח בין ציר התנועה לאחד מיישובי המועצה. כוחות הביטחון הגיעו במהירות למקום עם היוודע דבר נפילת הרקטה. "די נבהלנו כששמענו את הרקטה", סיפר אחד התושבים המתגוררים באזור לחדשות 2 Online. "קול הנפץ היה חזק ומחריד והחזיר אותנו לימים אחרים, לאחר הרבה זמן שנשמר שקט יחסי".