חשד: כדורגלן פלסטיני סייע לחמאס

הותר לפרסום: כדורגלן פלסטיני מקלקיליה ביקש אשרת יציאה מהארץ בכדי להשתתף במשחקי הנבחרת בחו"ל, אלא שבזמן שהותו בקטאר הוא קיים פגישות סודיות עם פעיל צבאי של ארגון חמאס וניסה להעביר כספים, טלפון נייד ומסרים כתובים לנציג הארגון בעיר מגוריו. הכדורגלן נעצר ע"י השב"כ עם שובו ארצה

סאמח מראעבה (רויטרס)

ירד מהדשא - וסייע לחמאס: שחקן נבחרת פלסטין בכדורגל נעצר על ידי שירות הביטחון הכללי, והודה בחקירתו כי קיים מספר פגישות עם פעיל חמאס צבאי - כך הותר היום לפרסום. סאמח פארס מחמד מראעבה, בן 22 מקלקיליה, נעצר עם שובה של הנבחרת מחו"ל בחודש אפריל, ומחקירתו עולה כי במהלך שהותו בקטאר הוא קיבל מפעיל הארגון כספים, טלפון נייד ומסרים כתובים אותם התבקש להעביר לגורמי חמאס בקלקיליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פעיל החמאס הוא טלאל אברהים עבד אלרחמן שרים, אסיר עולם ששוחרר וגורש לחו"ל במסגרת עסקת שליט. מאז שחרורו שב טלאל שרים לפעילותו בחמאס, והוא מעורב כיום בהכוונת פעילות של חמאס מול השטח.

בחקירתו של הכדורגלן נטען כי טרם יציאתו לקטאר עם הנבחרת, פנה אליו מואיד יוסף חסן שרים, פעיל חמאס בכיר מקלקיליה ויושב ראש "המועדון האיסלאמי", שמראעבה משחק בקבוצת הכדורגל שלו. חסן שרים ביקש ממנו לפגוש בקטאר את טלאל שרים. מראעבה הבין כי מדובר בפגישות סודיות על רקע ההנחיות שקיבל לקראת הפגישה, ולפיכך אף הסתיר את דבר קיום הפגישות שקיים מחבריו לנבחרת ומההנהלה.

לפני כשלושה שבועות נעצר גם חסן שרים - שאליו היו מיועדים הכספים, הטלפון הנייד והמסרים שהועברו. חומרי החקירה הועברו לפרקליטות הצבאית להמשך טיפול בהגשת כתבי אישום לבית המשפט הצבאי בשומרון.

שרת הספורט: "הוכחה לשימוש פסול בספורט"

על רקע פרסום המקרה, שיגרה שרת הספורט לימור ליבנת מכתב מיוחד לנשיא פיפ"א, ספ בלאטר. "ישראל תמשיך במדיניותה לאפשר לספורטאי הרשות הפלסטינית לצאת ולהיכנס לצרכים ספורטיביים, למעט במקרים בהם יש ניסיונות לעשות שימוש בספורט כדי לפגוע ולסכן את ביטחון אזרחינו", הבהירה לבנת.

דורשת גינוי ברשות הפלסטינית. ליבנת (פלאש 90)

"אני בטוחה שתמצא כי המידע שפורסם הינו מדאיג ומהווה הוכחה מובהקת לשימוש פסול בספורט המסכן את ביטחון אזרחי ישראל", הוסיפה ליבנת במכתבה. "אני פונה אליך בהתאם לרוח הדברים בפגישה שהתקיימה בשבוע שעבר בירושלים, בבקשה לדרוש מהרשות הפלסטינית לגנות את המקרה ולפעול למניעת הישנות מקרים דומה בעתיד".