הרשת סוערת: גנץ הענק, בוגי מחייך על ברכיו

שתי תמונות שהופצו אתמול על ידי לשכת שר הביטחון מעוררות סערה ותגובות רבות מצד גולשים ברשת. בשל זווית הצילום הרמטכ"ל גנץ נראה ענק, בעוד שר הביטחון יעלון נראה כביכול קטן, יושב על ברכיו ומחייך. "בכיס יש לו את אהוד ברק", התלוצץ אחד הגולשים. ולא, לא מדובר בפוטושופ

אשליה אופטית. מה קרה שם? (תקשורת שר הביטחון)

הרמטכ"ל הוא הענק, ושר הביטחון על ברכיו. תמונה שהופצה אתמול (ג') על ידי לשכת שר הביטחון בערב מעוררת סערה ברשת - בשל זווית הצילום, שגרמה לרבים לחייך בשל האשליה האופטית שנוצרה. התמונה גם עלתה כציוץ בטוויטר הרשמי של יעלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתמונה שהתכוונה להיות שגרתית למדי וצולמה בביקור שר הביטחון באוגדת עזה, נראה הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ כענק למדי - בעוד שר הביטחון יושב לכאורה (מה שלא היה בפועל) על ברכיו ומחייך בעוד השניים מביטים במפה ומספר קצינים סביבם.

"אילוסטרציה: הענק טוב הלב בני גנץ מרכיב על ברכיו את שר הביטחון ומבקש שיקריא לו סיפור", כתב אחד הגולשים. אחר הוסיף: "זה עוד כלום, בכיס יש לו את אהוד ברק". התמונה זכתה לשיתופים רבים בקרב הגולשים: "זו המקפצה של גנץ לאזרחות".

זה לא פוטושופ (תקשורת שר הביטחון)

גולשים נוספים העריכו כי מדובר בפוטושופ שביצע אחד הגולשים - אך צר לנו לאכזב שמדובר בתמונות אותנטיות שיצאו ישירות מלשכת השר. בנוסף לתמונה זו, הופצה תמונה נוספת - שבה גם, באורח פלא גנץ נראה כענק ביחס ליעלון שנראה קטן מימדים הרבה יותר.

ולמען הרצינות נספר כי יעלון ביקר אמש באוגדה בליווי הרמטכ"ל ומפקדי אוגדה להערכת מצב גזרתית. במהלך הביקור יעלון סייר במנהרת חמאס שהתגלתה לאחרונה. "חמאס הגיע לפיוס מעמדת נחיתות. אין לו אלטרנטיבה יותר טובה. אבל שלא נטעה: חמאס מכין עצמו לעימות מול ישראל, מאמן כוחות ואוגר טילים ורקטות", ציין יעלון.