הפלסטינים: דייג נהרג מאש חיל הים

ארבעה כלי שיט שחצו את השטח המותר לדיג, לא נענו לקריאות צה"ל לסור לשטח הרצועה, דבר שהביא לפתיחה באש לעברם. על פי הדיווחים, מהירי נהרג דייג פלסטיני בשנות ה-30 לחייו. שתיים מהסירות נלקחו לתחקור

חיל הים, ארכיון (דובר צה"ל)

חיל הים הישראלי פתח לפנות בוקר (שבת) באש לעבר מספר סירות פלסטיניות סמוך לחופי עזה, דבר שהביא למותו של דייג פלסטיני - כך מדווחים גורמי רפואה רשמיים ברצועה המצוטטים בסוכנות הידיעות רויטרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי צה"ל, מדובר בארבעה כלי שיט שחצו את השטח המותר לדיג ולא נענו לקריאות לסור חזרה לשטח הפלסטיני המוסכם. לאחר הירי ההרתעתי, ממנו נפצע הפלסטיני, נלקחו שתיים מהסירות לתחקור, בעוד השתיים הנוספות שבו על עקבותיהן.

בכלי התקשורת הפלסטינים טוענים פקידי רפואה כי הדייג שנהרג בתקרית הוא תאופיק אבו-רייאלה, בן 34. בשלב זה לא ידועה הסיבה שבעקותיה חצתה סירתו את שטח הדיג שהוקצה לפלסטינים.

"מה שקרה הוא שהלכנו, כמו אנשים בכל העולם, לעבודתנו בדיג", סיפר קרוב משפחתו של ההרוג, שהיה על אחת הסירות אף הוא. "סירה ישראלית הגיעה ופתחה לעברינו באש. הם ירו בתאופיק ובסירה שלנו והוא מת".

בעקבות המקרה, הביעו ברצועת עזה מורת רוח מהסגר הימי, המאפשר להם גישה לשישה קילומטרים בלבד מחוף הים. "זה אינו מספיק לאוכלוסייה המונה 1.8 מיליון בני אדם", אמרו בעזה.

מאז מבצע "צוק איתן" לפני כחצי שנה, עוקב חיל הים אחר ניסיונות הברחה לשטח הרצועה ומקפיד על הסגר הימי מעבר לגבולות שישה הקילומטרים. המצור על הרצועה נשמר גם מהצד המצרים, שחושש אף הוא מהתעצמות חמאס, ופועל למניעת העברת אמצעי לחימה לשטח הפלסטיני.