מתגייסים? בקרוב תקבלו מעיל משומש

בצה"ל מקצצים מכל הכיוונים - ועכשיו גם בביגוד לחיילים החדשים. בעקבות חוסר שימוש במעילים הצבאיים, הוחלט לכבס אותם ולהחזירם לשימוש נוסף. ומה מעדיפים החיילים? האופנה הנוכחית היא לבישת סוודרים

יקבלו מעיל משומש? מתגייסים בבקו"ם (Yossi Zeliger/FLASH90)

צה"ל יחלק החל מחודש נובמבר מעילים משומשים למתגייסים החדשים, זאת לאחר שהתגלה שחיילים ממעיטים להשתמש במעיל שניתן להם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רבים מהחיילים לא משתמשים במעיל הצבאי שהם מקבלים בבקו"ם, או משתמשים בו מעט, ומעדיפים את הסוודר שהפך למבוקש במיוחד. למחסנים חוזרים מעילים רבים במצב טוב מאוד ולעתים אף במצב חדש.

אם ההחלטה תתקבל סופית, הציוד בקיטבג המחולק לחיילים בלשכות הגיוס לא יהיה עוד חדש לחלוטין כפי שהיה. אז איך זה אמור לעבוד? המעילים שנותרו במצב טוב ונאספו בשחרור של החיילים יועברו למכבסות הצבאיות, ומשם יוחזרו ללשכת הגיוס ויחולקו למתגייסים החדשים.

על פי גורם בכיר באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה של צה"ל, מחיר כל מעיל עומד על 200-150 שקלים. על כן, אם יאושר המהלך, מדובר בחיסכון של מאות אלפי שקלים בשנה. בנושא נערכו מספר דיונים בהשתתפות משרד הביטחון, וההמלצות עלו לראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, שצפוי לאשר אותן כבר בימים הקרובים.

החיילים היום מעדיפים כאמור את הסוודרים, שמספרם בצה"ל הולך ומצטמצם. הסוודר הפך לפריט אופנתי - אולם עד לפני 10 שנים, כשהוא היה מגיע לכל מתגייס ומתגייסת בקיטבג החיילים היו מעדיפים את המעילים על פניו, מגמה שהשתנתה בשנים האחרונות. בעקבות כך, ייתכן שבשנה הבאה, לראשונה מזה שנים, ירכשו בצה"ל גם סוודרים.

"זה הכול עניין של אופנה, גם בצה"ל", אמר לחדשות 2 Online גורם בכיר באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה. "הרבה מפקדים שואלים אותי למה החיילים לא הולכים יותר עם המעילים - יש כאלה שמעדיפים ללבוש כמה חולצות וסוודר מאשר מעיל, זו אופנה שיכולה גם להשתנות". ואם במעילים עסקינן - נעדכן כי לאחר שהייתה מחשבה להחליף את מעיל הדובון בפליז, בצבא ירדו מהרעיון מסיבות שונות.