כיפת ברזל ניסתה ליירט רקטה שנורתה לראשונה מסוריה לגולן

ירי תלול-מסלול לעבר ישראל: רקטה שנורתה לראשונה מסוריה נפלה בצפון הרמה. מערכת כיפת ברזל ניסתה לבצע יירוט - אך ללא הצלחה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מוקדם יותר נפלה פצצת מרגמה סמוך לאלוני הבשן

ארכיון (רויטרס)

רקטה נורתה הערב (ד') לראשונה, משטח סוריה לעבר רמת הגולן, סמוך ליישוב מסעדה. כתוצאה מכך, ניסתה מערכת כיפת ברזל ליירט את הרקטה - ללא הצלחה. זוהתה נפילה, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מוקדם יותר נורתה פצצת מרגמה באזור אלוני הבשן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כתוצאה מהנפילה, פרצה דליקה סמוך ליישוב וגם באירוע הזה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. ככל הנראה, מדובר בירי תועה כתוצאה ממלחמת האזרחים במדינה השסועה. במקביל, דיווחו מקורות בקרב המורדים בקוניטרה שבסוריה כי צה"ל ירה שני טילים לעבר שני טנקים של צבא אסד. מצה"ל נמסר כי האירוע לא התרחש.

מוקדם יותר השבוע נפלה פצצת מרגמה שנורתה מסוריה באזור מוצבי החרמון. כוחות צה"ל השיבו באש לעבר מקורות הירי. לא היו נפגעים בתקרית ולא נגרם נזק.

כוחות צה"ל באזור החרמון ביצעו בתגובה ירי ארטילרי לעבר שטח סוריה. מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל שומר לעצמו את הזכות לפעול בכל דרך ובכל זמן שיראה לנכון כדי להגן על תושבי מדינת ישראל".