סוכל ניסיון דקירה בכניסה לבסיס: פלסטיני צעק "אללה אכבר" עם סכין - ונוטרל

פלסטיני התקרב הערב לבסיס צה"ל בבנימין עם סכין ודגל פלסטין, תוך קריאות "אללה אכבר". כוחות הביטחון שזיהו אותו נטרלו אותו והוא נעצר לחקירה. לא ידוע על נפגעים. אירוע זה מצטרף לסיכול הפיגוע אמש בצומת תפוח

אילוסטרציה (דובר צה"ל)

שוב ניסיון לפגוע בחיילי צה"ל - הפעם בכניסה לבסיס צה"ל בבנימין. בשעות הערב פלסטיני זוהה מתקדם לעבר שער הבסיס כשהוא אוחז סכין ודגל פלסטין תוך קריאות "אללה אכבר" . כוחות הביטחון שהגיעו לנקודה ביצעו לעברו נוהל מעצר חשוד שבסיומו נעצר החשוד, שעוכב בנקודה. לא ידוע על נפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הצהריים, לאור רצף האירועים האחרונים בצומת תפוח והשלכת האבנים היום (ג') ביהודה ושומרון, תושבי האזור יצאו להפגין וחסמו את היציאה משכם, בשל מה שהם מגדירים כ"הרמת ראש של הטרור הערבי". על פי הערכות המתנחלים יותר מ-100 בני אדם הגיעו להפגנה. מוקדם יותר הבעירו פלסטינים צמיגים ויידו אבנים בכביש 60 סמוך לצומת תפוח שבשומרון. שני אזרחים ישראלים נפצעו קל.

הרמטכ"ל בצומת תפוח, הלילה (דובר צה"ל)

הלילה נורה למוות בצומת תפוח פלסטיני לאחר שפתח באש באמצעות אקדח לעבר כוח צה"ל שהוצב במקום. כתוצאה מהירי נפגע חייל מג"ב באורח קל. עם תחילת הירי חיילי צה"ל ומג"ב השיבו אש והצליחו לחסלו.

רק ביום שישי האחרון סוכל פיגוע בצומת תפוח. פלסטיני שהגיע למקום עורר את חשד לוחמי משמר הגבול המוצבים במחסום תפוח. האיש הגיע כשהוא לבוש במעיל ונושא עליו חגורת נפץ, הכוח השתלט עליו במהרה והעביר אותו לחקירה נוספת אצל גורמי הביטחון.