הלוחמים משחזרים את ניסיון הפיגוע: "המחבל נבהל, שלף אקדח והחל לירות"

הלוחמים שהסתערו על המחבל שירה לעברם בצומת תפוח משחזרים את הפיגוע. "הוא הרים אקדח והתחיל לירות עליי, ישר הגבתי באש", סיפר הלוחם שנפצע קל. "זה היה כ"כ מהר שאתה לא מרגיש", סיפר הלוחם שחיסל את המחבל‎

שעות ספורות לאחר הפיגוע בצומת תפוח, משחזרים גיבורי התקרית, החיילים במחסום שהצליחו למנוע תקרית קשה הרבה יותר ולחסלו את רגעי הדרמה שבהם זיהו את האיש והסתערו לעברו למרות הסכנה שנשקפה לחייהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כשהוא עדיין מאושפז בבית החולים עם פציעה קלה ברגלו, סיפר לוחם מג"ב שנפגע מירי המחבל את השתלשלות האירועים. "אחד האזרחים צעק לנו שיש מישהו חשד שעומד במקום", תיאר הלוחם. "התקרבנו לכיוונו וצעקתי לו להגיע אלי. הוא התחיל ללכת, הרים אקדח והתחיל לירות עליי. ישר הרמתי את הנשק והתחלתי להגיב באש תוך שאני מתקרב אליו".

שניות ספורות לאחר מכן, נפגע הלוחם מאש המחבל ברגלו ונפצע באורח קל, אך לדבריו הודיע על כך למפקדיו רק לאחר שהבחין כי המחבל עצמו נפגע ונפל אל הקרקע. "הרגשתי שהוא פגע בי, קלטתי שהוא נפל, איך שהוא נפל חזרתי לאחור וצעקתי למפקד שלי שנפצעתי", שחזר הפצוע.

נ', הלוחם שחיסל את המחבל (דובר צה"ל)

עשרות שיחות טלפון

נ', לוחם נח"ל שירה במחבל והרגו, סיפר גם הוא על אירועי הלילה שהסתיימו למרבה המזל ללא נפגעים נוספים מקרב החיילים במקום. "תושב ישראלי זיהה את האיש, שכל הזמן הסתכל עלינו", שחזר. "הוא דיווח לנו והחלטנו לשלוח צמד - חייל שלנו ולוחם מג"ב, כדי לבדוק אותו. ברגע שהם התקרבו הוא פתח באש ומיד תפעלנו את האירוע".

לטענת הלוחם, המחבל שם לב לכך שהוא מעורר את חשד החיילים לפני ששלף את אקדחו. "ברגע שהוא ראה שאנחנו מסתכלים שמשהו חשוד אצלו הוא נבהל, שלף את האקדח והתחיל לירות", סיפר הלוחם. "המרחק בינו לבין החיילים היה כ-30 מטרים ומאתנו כ-40 מטרים. זה היה כל כך מהר שאתה לא מרגיש, אתה עושה את מה שאתה מסוגל".

המחבל שחוסל, ארכיון (חדשות 2)

זמן קצר לאחר התקרית, הגיע גם הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ למקום והודה לחיילים על שמנעו פיגוע חמור. "הרמטכ"ל אמר לנו שהוא גאה בנו ושתפעלנו את זה הכי טוב שאנחנו יכולים, שזה יכול היה להיגמר אחרת", סיפר נ'. בשעות שלאחר התקרית הוא קיבל עשרות שיחות טלפון מחברים ובני משפחה שהודו לו ובירכו אותו על עירנותו.

המחבל שנהרג בתקרית הוא עלאא מוחמד עוואד, אב לשניים בן 30 מהכפר חווארה. בני משפחתו שוללים את גרסת צה"ל לפיה הוא ירה לעבר הלוחמים בצומת תפוח. לטענתם, הוא הגיע למחסום כדי לקבל משלוח לחנות הטלפונים הסלולריים שבבעלותו. בן משפחתו אמר כי כדי להימנע מפקק תנועה, הוא יצא מהמונית בה נסע והלך ברגל לכיוון המחסום. כשהתקרב למקום, לטענת בני המשפחה, הוא נורה ונהרג.