כך נשמעו רגעי הדרמה בצומת תפוח

אזרח מודאג התקשר למוקד המשטרה על מנת לדווח על מחבל שפתח באש הלילה לעבר חיילים בצומת תפוח. בהקלטת השיחה ניתן לשמוע את קרב היריות הדרמטי, שהתפתח במקום בין לוחמי צה"ל ומג"ב לבין המחבל החמוש באקדח

רגעי הדרמה הלילה (ג') בצומת תפוח הוקלטו בשיחה של אזרח שנכח במקום למוקד המשטרה, בה דיווח על היריות במקום. בהקלטת השיחה ניתן לשמוע את קרב היריות בין הלוחמים שהוצבו בצומת לבין המחבל שפתח לעברם באש מאקדח. כתוצאה מהירי, נפגע לוחם מג"ב באורח קל. במהלך חילופי האש הצליחו הלוחמים לחסל את המחבל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לוחם מג"ב, שנפצע מכדור שפגע ברגלו, פונה לבית החולים לקבלת טיפול רפואי כשהוא בהכרה מלאה ומצבו מוגדר קל. כוחות נוספים הגיעו למקום. סמ״ר ד׳, מפקד המחסום שהסתער לעבר המחבל, סיפר על אותן שניות: ״קיבלנו דיווח מאזרח על חשוד שמסתובב סמוך למחסום. שלחתי את הלוחם שיבדוק את החשוד, ואז זיהיתי שהוא מבצע ירי לעברנו. אני ולוחם של חטיבת הנח״ל הסתערנו לעברו ונטרלנו אותו״.

הלוחם הפצוע בבית החולים (דוברות מג"ב)

אין זו הפעם הראשונה שסמ"ר ד' מסתער על מחבל חמוש. בחודש נובמבר האחרון הגיע לצומת תפוח חשוד שהחל לירות עם אקדח זיקוקים לעבר הכוחות ועוברי האורח במקום. ד' השיב בירי לעבר המחבל יחד עם חבריו, עד שנוטרל.

המחבל, עלאא מוחמד עוואד (חדשות 2)

הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ הגיע גם הוא למקום האירוע דקות ספורות לאחר הירי. גנץ היה במהלך פעילות מבצעית בשומרון כאשר שמע על האירוע והגיע למקום. הוא הודה לחיילים על תושייתם ועל עבודתם הטובה בחיסול המחבל.

הרמטכ"ל גנץ מודה ללוחמים שחיסלו המחבל (דובר צה"ל)

גרשון מסיקה ראש המועצה האזורית שומרון הגיב בחריפות לפיגוע וטען כי ארה"ב נותנת רוח גבית למקרים כאלה. "המחבלים מקבלים רוח גבית מהכרת ארה"ב ואירופה בממשלת המחבלים של החמאס והרשות הפלסטינית", אמר מסיקה. הגיע הזמן שמדינת ישראל תעשה מה שטוב למדינת ישראל ותפסיק להתחשב במה יאמר העולם".

מפקד מג"ב בזירת הפיגוע

בשבוע שעבר: סוכל ניסיון פיגוע בצומת

רק ביום שישי האחרון סוכל פיגוע בצומת תפוח. פלסטיני שהגיע למקום עורר את חשד לוחמי משמר הגבול המוצבים במחסום תפוח. האיש הגיע כשהוא לבוש במעיל ונושא עליו חגורת נפץ, הכוח השתלט עליו במהרה והעביר אותו לחקירה נוספת אצל גורמי הביטחון.

המחבל, תושב שכם בשנות ה-20 לחייו, הגיע רגלית למקום בשעות הבוקר. לוחמי מג"ב שחשדו בו קראו לו לעצור והחלו בנוהל מעצר חשוד. הם הורו לו להתפשט מבגדיו ומספר שניות לאחר מכן האיש הודה כי אכן מטען חבלה רב עוצמה נמצא ברשותו.

הלוחמים הזעיקו חבלן וכוחות רבים נוספים שהגיעו למקום. חבלן משטרתי ניטרל את חגורת הנפץ, שעל פי הערכות הייתה עלולה לגרום לנזק רב ולפגיעה בחיילים המוצבים במחסום.