לוחם מג"ב שנטרל את המחבל משחזר: ‎"הוא רץ לעברי עם סכין, ואז ירינו בו"

רסם י', לוחם מג"ב שיחד עם מאבטח אזרחי נטרל את המחבל, משחזר מול המצלמה: "הוא יצא מהרכב, רץ לכיווננו עם סכין ואז ירינו בו", סיפר. שוטרת שנפצעה בפיגוע תיארה: "ראיתי שאני מתרחקת אז קפצתי מהרכב"

לוחם מג"ב שנטרל יחד עם מאבטח אזרחי את המחבל שביצע את פיגוע הדריסה בירושלים היום (שישי), שחזר את האירוע הקשה. "הוא רץ לעברנו עם סכין, וניסה לפגוע בנו", אמר.  בפיגוע נפצעו 7 בני אדם, בהם 6 שוטרות מג"ב בשנות ה-20 לחייהן שחצו את הכביש ורוכב אופניים בן 51. שתיים מנפגעות החרדה כבר שוחררו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"במהלך המשמרת שלי ושל מאבטח אזרחי במתקן הבחנו בפיגוע דריסה של רכב שככל הנראה דורס שוטרות", סיפר רס"מ י', לוחם משמר הגבול. "רצנו לכיוון האזור, זיהינו שם את הרכב של המפגע שהמשיך לנסוע משהו כמו 100-70 מטר למעלה". השניים הבחינו כי המחבל יצא מכלי הרכב.

"הוא רץ לכיווננו עם סכין", המשיך לתאר. "אין לי ספק שהוא ניסה לפגוע בנו. ירינו לעברו, נטרלנו אותו הוא נפל ארצה, בודדנו את האזור והזעקנו כוחות. אין לי ספק שהפגיעה שלנו מנעה פגיעה בחפים מפשע וכל לוחם היה נוהג כפי שנהגנו".‎

שוטרת שנפצעה משחזרת: "קפצתי מהרכב"

המפכ"ל יוחנן דנינו פגש את המאבטח והלוחם שנטרלו את המחבל. "סיימתי את הערכת המצב, שמעתי את הדרך שבה פעלתם", אמר להם. "הערנות, המקצועיות, העובדה שרצתם מיד. לדעת לזהות שזה פיגוע, מי שלא מומחה בעניין לא מבין כמה צריך לעשות הכל מהר בראש וכל הכבוד. אני באתי להגיד לכם ישר כוח גדול".

לאחר מכן פגש דנינו את אחת השוטרות שנפגעה והצליחה לקפוץ מהרכב - ובכך מנעה פגיעה חמורה יותר: "הלכתי להביא בקבוק מים מהש.ג., הייתי בין האחרונות בתור ואז פשוט ראיתי רכב בא, איכשהו הגעתי לאחורי הרכב ושמתי לב שאני מתרחקת מכולם אז קפצתי מהרכב - לא רציתי להתרחק מכולם". משפחתה בירכה על הפגיעה הקלה שנגרמה: "אנחנו קיבלנו מתנה מבחינתנו".

אהרונוביץ' בביקור הפצועות, היום

דנינו שיבח את הלוחמת ונדהם מהתושייה שהפגינה: "זה בעצם מה שהציל אותך, כל הכבוד. הנס מגיע לנו, הקדוש ברוך הוא שומר על כולנו. זה המקום להגיד לך ולבני המשפחה שיש לכם פה גיבורה - יישר כוח על כל מה שאת עושה, ואת תחזרי בריאה ושלמה אלינו, אתם תחגגו יחד. כל החברות שלך בסדר גמור, הפציעות קלות, לשמחתנו היה פה נס גדול. המחבל הארור הזה לא הצליח".

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' ביקר את הפצועות בבית החולים שערי צדק. אחת מהן סיפרה לו כי זיהתה את הרכב של המחבל. "הקצינה, שהייתה עם הפנים לעבר כלי הרכב, זיהתה והסתכלה במבט, ואז הייתה הפגיעה. זה מה שהיא זוכרת", אמר אהרונוביץ'. "הן לא זוכרות, חלקן בכלל לא היו עם הפנים לרכב. טוב שהן יצאו כפי שהן כרגע".

"ישר כוח". דנינו (פלאש 90)

המחבל, מוחמד סלאימה בן 21, תושב השכונה ראס אל-עמוד במזרח ירושלים, נפצע קשה ופונה לבית חולים. משב"כ נמסר כי הוא לא מוכר לכוחות הביטחון וכי הוא בעל עבר פלילי. עוד מסרו כי לאחר שמצבו ישתפר הוא יועבר לחקירה. לפני הפיגוע כתב סלאימה בעמוד הפייסבוק שלו: "בקרוב בדרך אללה והמולדת".

האירוע התרחש סמוך לשעה 10:30 הבוקר, אז הגיח רכב פרטי, נהוג בידי סלאימה מצומת זקס לכיוון בסיס מג"ב יהודאי. הוא סטה מהכביש, עלה על המדרכה ופגע בלוחמות מג"ב ופצע אותן קל, המשיך בנסיעה ופגע בלוחמת נוספת ובאזרח. לאחר מכן זיהו אותו הלוחם והמאבטח, והחלו לרדוף אחריו.

החשוד בפיגוע מוחמד סלאימה

הסכין בה השתמש המחבל (חדשות 2)

המחבל הספיק לצאת מהרכב שנעצר כשהוא אוחז בסכין קצבים וניסה לתקוף את הלוחם ואת המאבטח, אך הם המשיכו בירי לעברו ופצעו אותו קשה. בסך בכל נפגעו באירוע 4 לוחמות ואזרח אחד ופונו במצב קל לבתי חולים. בנוסף פונו וטופלו עוד 3 נפגעות חרדה.

בהערכת מצב שהתקיימה בראשות מפכ"ל המשטרה, שיבח מפקד המחוז ניצב משה צ׳יקו אדרי את פעילות לוחם משמר הגבול והמאבטח וציין: "התגובה המהירה והנחושה עצרה את הפיגוע עם תחילתו ומנעה המשך פגיעה בחפים מפשע".

ראש העיר ניר ברקת הודיע כי למרות האירוע הקשה, אירועי פורים יתקיימו בבירה כרגיל. שתי נפגעות חרדה כבר שוחררו לביתן.

המחבל לאחר נטרולו (newsline)