נתניהו על שביתת הרעב של העצירים המינהליים: נמצא רופאים שיסכימו להאכיל בכפייה

ראש הממשלה קיים דיון מיוחד בעקבות שביתת הרעב המתרחבת של העצירים הפלסטינים. הוא ביקש לזרז את אישור החוק שיאפשר להאכילם בכפייה, בניגוד לעמדת הרופאים: "גם בגואנטנמו האמריקנים מאכילים בכפייה"

שביתת רעב בכלא. ארכיון

שביתת הרעב של האסירים והעצירים הביטחוניים מתרחבת: נכון להיום (ב') שובתים 290, מתוכם 70 מאושפזים בבתי החולים. אחר הצהריים התקיים דיון מיוחד אצל ראש הממשלה בנימין נתניהו בהשתתפות השר לביטחון פנים, נציב שב"ס וגורמים נוספים שמטפלים באסירים הביטחוניים בניסיון למצוא פתרון למשבר המסוכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הדיון ביקש ראש הממשלה לזרז את העברת החוק החדש - שכבר עבר בקריאה ראשונה ושנייה - המאפשר להאכיל בכפייה אסירים ביטחוניים. גורמים שנכחו בישיבה סיפרו לראש הממשלה כי ההסתדרות הרפואית מתנגדת להאכלה בכפייה משום שמדובר בעינויים וכי ההסתדרות תורה לרופאים שלא לשתף פעולה עם החוק.

נתניהו אמר כי ידאג שיימצאו רופאים שיסכימו לפעול על פי החוק החדש ולהאכיל את האסירים בכפייה. לדבריו, גם בכלא גוואנטנמו האמריקנים מאכילים אסירים בכפייה. 

מחאה מאחורי הסורגים

עם זאת, בישראל אין כמעט רופאים שלא שייכים להסתדרות הרפואית, ולכן יהיה קשה מאוד למצוא אנשי מקצוע שיסכימו לבצע האכלה בכפייה.

מחפש מוצא, נתניהו (רויטרס)

בשבוע שעבר פורסם כי עשרות עצירים ביטחוניים פלסטינים ששובתים רעב כבר חודש ימים, אושפזו בבתי חולים בישראל בשל חשש לחייהם. הסיבה לשביתת הרעב שבה פתחו העצירים נעוצה במחאתם על מעצרם ללא משפט, והם דורשים לשחררם באופן מיידי או להעמידם לדין.

אשפוז של אסירים או עצירים ביטחוניים שובתי רעב הוא עניין שמתרחש מדי פעם, אך זוהי הפעם הראשונה שבה מאושפזים כל כך הרבה עצירים שובתי רעב בבת אחת. ככל הידוע, הם מסרבים לקבל כל טיפול רפואי ונמצאים תחת שמירה כבדה של שירות בתי הסוהר.