המשטרה: "לא הייתה התרעה לפיגוע"

אירועי הפורים בבירה ירושלים יימשכו כרגיל, זאת למרות הפיגוע בו נפגעו 6 שוטרות מג"ב וגבר כבן 51. במשטרה אמרו כי מדובר במפגע בודד וכי לא הייתה התרעה. המפכ"ל: המקום בו אירוע הפיגוע רגיש

"לא הייתה התרעה לפיגוע". כך אמר בזירת הפיגוע מפקד מחוז ירושלים, ניצב משה צ'יקו אדרי, שציין כי מדובר במפגש בודד. המחבל, על פי דיווחים פלסטינים הוא מוחמד סלאימה בן 21, תושב תושב שכונת ראס אל-עמוד במזרח העיר. בפוסט האחרון בעמוד הפייסבוק שלו, הוא רשם: "בקרוב למען אללה והמולדת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המחבל הגיע עם רכבו ודרס 6 שוטרות בשנות ה-20 לחייהן ופצע אותן קל-בינוני. לאחר מכן, הוא פגע ברוכב אופניים כבן 51 ופצע גם אותו. "אנו פרוסים בהיערכות המלאה בירושלים כבר מאתמול", אמר מפקד המחוז, שתגבר את הכוחות בשל האירוע.

לוחמי מג"ב עם המחבל

"מדובר בפיגוע קשה, ירושלים קיבלה תעדוף בהקצאת הכוחות בחודשים האחרונים ובדגש על פורים, לא הייתה התרעה על האירוע", הוסיף השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ. "באירוע הקודם שקרה כאן הצבנו בטונדות והחלפנו אותם במשהו יותר דקורטיבי, אי אפשר למגן את ירושלים בכל מקום ובכל נקודה. צריך להגיב נכון, להיות ערוך נכון ולמנוע את האירועים".

החשוד בפיגוע מוחמד סלאימה

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו הוסיף: "הפיגוע הזה הוכיח לנו שהמצב בירושלים עדיין מחייב להמשיך לעמוד על המשמר וזה מה שאנחנו עושים מאז רצף הפיגועים האחרונים בסוף השנה, אז החלטתי לתגבר את ירושלים באלף שוטרים".

לדבריו, מספר האירועים ירד - אף הפיגוע ממחיש שיש עוד מה לעשות. "אנחנו רוצים ביטחון לתושבי העיר, המקום בוא אירע הפיגוע הוא נקודת חיבור בין השכונות למערב העיר ולכן הוא רגיש יותר ומסומן אצלנו כחלק מהמקומות שאנו מתגברים בדרך כלל את האבטחה".

"פיגוע קשה". אהרונוביץ' (אלון שני, חדשות 2)

בינתיים, אירועי חג הפורים בעיר נמשכים כסדרם. "התשובה שלנו לטרור היא המשך השגרה, ועלכן כל אירועי פורים בבירה יימשכו כמתוכנן והאבטחה בכל העיר תתוגבר, כולל האירוע המרכזי בכיכר ספרא אשר נערך במתחם סגור ומאובטח. אני מזמין את כל תושבי המדינה לחגוג את פורים בירושלים ולחזק אותה", אמר ראש העיר ברקת.