7 פצועים, בהם שוטרות מג"ב, בפיגוע דריסה בי-ם

6 שוטרות מג"ב ורוכב אופניים נפצעו קל-בינוני, לאחר שמחבל פלסטיני דרס אותם בכניסה לבסיס מג"ב בבירה. לאחר מכן, הוא הוציא סכין ואז נוטרל בידי מאבטח ולוחם שהיו במקום - ונפצע קשה. ברקת: אירועי הפורים בעיר - כמתוכנן. המשטרה: לא הייתה התרעה

פיגוע דריסה בבירה, במהלך חגיגות הפורים. שבעה בני אדם, בהן 6 שוטרות מג"ב בשנות ה-20 לחייהן וגבר בן 51 שרכב על אופניים נפצעו באורח קל-בינוני, זאת לאחר שמחבל פלסטיני דרס אותם עם רכבו סמוך לבסיס מג"ב ברחוב שמעון הצדיק בירושלים. מיד לאחר שדרס אותן, הוא יצא מרכבו עם סכין קצבים וניסה לדקור עוברים ושבים - אך ללא הצלחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לוחם מג"ב ומאבטח שאבטחו את המחנה וזיהו את האירוע, ירו במחבל ונטרל אותו, והוא נפצע קשה והועבר לבית חולים. המחבל, מוחמד סלאימה בן 21, הוא תושב שכונת ראס אל-עמוד במזרח העיר.  

מתחקיר ראשוני עולה כי השניים רדפו אחריו לאחר שדרס את השוטרות, כשהוא ממשיך צפונה לצומת המטה הארצי. הם ירו לכיוון הרכב שלו, ואז הוא עצר אותו. כשיצא ממנו עם הסכין, הם ירו בו, נטרלו אותו ופצעו אותו קשה.

"זהו מפגע בודד שיצא מירושלים ולא היו לנו התרעות", סיפר מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב משה צ'יקו אדרי. "הנחישות של השוטרים והחתירה למגע סיימה את האירוע בצורה מהירה ומקצועית, ואנחנו מצדנו תגברנו את המערכים שלנו בעיר שלנו ונפתח בקרוב את הזירה".

סכין הקצבים של המחבל

"ראינו מספר חיילות שוכבות סמוך למעבר חציה לאחר שנפגעו מרכב, ובהמשך ראינו רוכב אופניים ועוד שתי שוטרות שנפגעו גם הן בהכרה, הענקנו להם טיפול רפאי ופינינו אותם לבתי החולים", סיפר אבי חובב ממד"א. "הן היו בהיסטריה ובעיקר שאלו האם חברותיהן בסדר". חלק מהפצועים הועברו לבית החולים שערי צדק ואחרים להדסה.

6 פצועות פונו לבי"ח

אירועי הפורים בעיר - כמתוכנן

"לא ניתן לטרור לשבש את שגרת חיינו ונמשיך להילחם בו ללא פשרות", אמר ראש העיר ירושלים, ניר ברקת. "אני רוצה לשבח את אנשי הביטחון, מאבטחי העירייה השוטרים והאזרחים הערניים שהביאו לסיומו המהיר של האירוע ומנעו פגיעות נוספות".

הרכב הפוגע (חדשות 2)

ברקת הדגיש כי כל אירועי פורים בבירה יימשכו כמתוכנן והאבטחה בכל העיר תתוגבר, כולל האירוע המרכזי בכיכר ספרא שנערך במתחם סגור ומאובטח. "אני מזמין את כל תושבי המדינה לחגוג את פורים בירושלים ולחזק אותה", ציין.

בחודש שעבר, צעיר חרדי בן 27 נדקר בבטנו בכיכר ספרא, סמוך לבניין העירייה, בידי שוהה בלתי חוקי פלסטיני כבן 18, ונפצע בינוני. ראש העיר ירושלים ניר ברקת, שהיה במקום, השתלט יחד עם מאבטחו על הדוקר.