קצין בצה"ל גנב טלפון – מחייל שלו

קצין בדרגת סגן הורשע בבית הדין הצבאי בגניבת טלפון של אחד מחייליו. על פי כתב האישום, הוא הכניס את כרטיס ה-SIM שלו למכשיר מיד לאחר מכן. סנגורו: "הוא חשב שזה טלפון זרוק ונטוש". בקרוב ייגזר דינו

אילוסטרציה (AP)

"רעות וכבוד הדדי בינו לבין פקודיו, דוגמה אישית וקבלת אחריות". כך צריך "לפי הספר" להתנהג קצין בצה"ל, אלא שמקרה שהתרחש בין כותלי הצבא בין קצין צה"ל לחייל שלו - הוכיח שלא תמיד זה כך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודש מאי 2013, קצין בדרגת סגן שמשרת בבית הספר לאיסוף קרבי בנגב, חדר בשעת בוקר מוקדמת לחדר המגורים של חייל ששירת תחת פיקודו וגנב את מכשיר הסלולרי שלו מדגם SAMSUNG S3.

"סמוך לאחר נטילתו עשה הנאשם שימוש במכשיר על ידי כך שהכניס את כרטיס ה-SIM שלו שהיה ברשותו באותה העת", צוין בכתב האישום. הוא הואשם בגניבה ובהתנהגות שאינה הולמת קצין בצה"ל.

עו"ד עידן פסח (www.army.co.il)

לאחרונה הורשע החייל בבית הדין הצבאי על פי הודאתו, ושבועות הקרובים צפוי להינתן גזר דינו. מדובר בקצין מצטיין אשר סיים בהצלחה שירות תקין ומועיל", ציין סנגורו עו"ד עידן פסח. "נסיבות המקרה מלמדות כי הקצין סבר שמדובר בטלפון זרוק ונטוש ולכן נטל אותו לביתו ולא עשה בו כל שימוש. אנו סמוכים ובטוחים כי הפרשה תסתיים במהרה והקצין ישוב לחייו כתמול שלשום".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv