ירי מסוריה לחרמון, צה"ל השיב אש

פצצת מרגמה שנורתה משטח סוריה נפלה סמוך למוצבי צה"ל בחרמון. הכוחות השיבו באש ארטילרית לעבר מקורות הירי. לא היו נפגעים ובשלב זה לא ברור אם מדובר בירי תועה או מכוון. חיל האוויר פעל הלילה ברצועה ותקף יעדי טרור בתגובה לירי רקטה אמש לישראל

כוחות צה"ל ברמת הגולן, ארכיון (רויטרס)

פצצת מרגמה שנורתה מסוריה התפוצצה הבוקר (ב') באזור מוצבי החרמון. כוחות צה"ל השיבו באש לעבר מקורות הירי. לא היו נפגעים בתקרית ולא נגרם נזק. בצה"ל בודקים אם מדובר בירי מכוון או בזליגת הלחימה בין כוחות אסד למורדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כוחות צה"ל באזור החרמון ביצעו בתגובה ירי ארטילרי לעבר שטח סוריה. מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל שומר לעצמו את הזכות לפעול בכל דרך ובכל זמן שיראה לנכון כדי להגן על תושבי מדינת ישראל".

מוקדם יותר הלילה תקפו מטוסי חיל האוויר יעדי טרור ברצועת עזה בתגובה לירי אמש לעבר שטחי מועצת שער הנגב. התקיפה בוצעה שעות ספורות לאחר שאזעקת "צבע אדום" נשמעה ביישובי המועצה, שם הדגישו אמש כי לא נשמע פיצוץ ולא אותר מקום נפילה.

"צה"ל, באמצעות כלי טיס של חיל האוויר, תקף שני מוקדי פעילות טרור, האחד בדרום רצועת עזה והשני במרכזה, וזוהו פגיעות מדויקות במטרות", נמסר מדובר צה"ל. "כל מטוסינו שבו בשלום לבסיסם". בתקשורת הפלסטינית דיווחו כי נפגעו מטרות ונגרם נזק, אך לא נפגע איש.

התקיפה בוצעה שעות ספורות לפני ההכרזה על ממשלת האחדות הפלסטינית בין פת"ח לחמאס, שעליו הטיל צה"ל את האחריות לירי. בדובר צה"ל הדגישו כי "צה"ל לא יסבול ניסיונות פגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל ויפעל כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות".