שב"כ: "עלייה בהכוונה של אסירים פלסטינים לפיגועי חטיפה"

בשירות הביטחון הכללי מזהים עלייה משמעותית בהכוונת פיגועי חטיפה על ידי אסירים בכלא הישראלי. החל מחודש ספטמבר 2013 אותרו ונחשפו על ידי שירות הביטחון הכללי, בשיתוף עם השב"ס, 11 מקרים שבהם הניעו אסירים ביטחוניים פעילים בשטח לביצוע פיגועי חטיפה של חיילים ואזרחים ישראלים

אילוסטרציה (חדשות 2)

שירות הביטחון הכללי הודיע היום (א') כי בחודשים האחרונים מזוהה עלייה משמעותית בהכוונת פיגועי חטיפה על ידי אסירים בכלא הישראלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"החל מספטמבר 2013 אותרו ונחשפו על ידי שירות הביטחון הכללי, בשיתוף פעולה עם שירות בתי הסוהר, 11 מקרים שבהם הניעו הכלואים הביטחוניים פעילים בשטח לביצוע פיגועי של חטיפה חיילים ואזרחים ישראלים", נמסר.

עוד צוין, כי "חלק מן הצירים נחשפו/סוכלו במהלך החודשים האחרונים, מרביתם הונעו על ידי כלואים למטרת מיקוח לשחרורם. במחצית המקרים - הפעילות נעשתה בהובלת מחבלים - כלואים מפתח ובשאר המקרים מחמאס ומהארגונים האסלאמיים.
כנגד חלק מהמעורבים מתנהלת חקירת שב"כ בימים אלה".

יחד עם זאת, בחודש מרס האחרון נחשפה התארגנות של אנשי פתח שתכננה בסיוע בני משפחתם לבצע פיגוע חטיפה. יש לציין כי לפני פחות משנה נחטף ונרצח החייל תומר חזן ז"ל, בפיגוע שהונע על ידי ידי נור אדין עמר והוצא לפועל על ידי אחיו נדאל עמר. תכליתו, שהייתה לנהל משא ומתן לשחרור אסירים - לא מומשה.