הרמטכ"ל לשעבר חלוץ: "האיום האירני כבר לא חרב על צווארנו"

באירוע "שבתרבות", התייחס הרמטכ"ל לשעבר, דן חלוץ, לאיום הגרעין מכיוון אירן ואמר כי הוא אינו ממשי כפי שהיה. "הסכם בינוני עם האירנים עדיף על מלחמה טובה", הוסיף חלוץ. במפגש האשים השר שטייניץ את ראשי מערכת הביטחון: "הם עושים תרגילים כדי להשפיע על התקציב"

"כבר לא מאיימים". חלוץ, ארכיון (איציק אדרי)

האיום האירני כבר לא ממש מאיים? כך לפחות טען היום (שבת) הרמטכ"ל לשעבר, רא"ל במיל' דן חלוץ, כשנשאל על הסוגיה באירוע "שבתרבות" במכן לאמנויות הבמה בבאר שבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך האירוע אמר הרמטכ"ל לשעבר כי הוא אמנם תומך בגישה לפיה ישראל צריכה לסמוך על עצמה וכי האיום האירני הוא אכן איום קיומי, אך כי "יש להתבטא כך רק במצב שבו מונפת חרב על צווארה של ישראל - וכי כרגע (בהקשר של האיום האירני), המצב אינו כזה". לדבריו, הסכם בינוני עם האירנים עדיף על מלחמה טובה. "אני שמח שרמת השמחה של הששים אלי קרב פחתה", ציין חלוץ.

שטייניץ: "ראשי מערכת הביטחון עושים תרגילים"

באותו האירוע, נכח גם השר לענייני מודיעין, יובל שטייניץ, שהתייחס לוויכוחים אודות תקציב הביטחון. השר האשים את ראשי מערכת הביטחון כי הם "אחראים לשורת תרגילים שנועדו להשפיע על תקציב המדינה".

לטענתו, מערכת הביטחון מבצעת מניפולציות שמטרתן להשפיע על דעת הקהל. "לא מקובל שדבר כזה יתרחש במדינה דמוקרטית", קרא והדגיש, כי למרות המצוקה התקציבית הקיימת "אסור לצבא להתערב בהחלטות הדרג המדיני".

"אסור לצבא להתערב בהחלטות". שטייניץ (חדשות 2)

שטייניץ גם דחה את הדיווח במגזין האמריקני "ניוזוויק", לפיו ישראל פעלה לצותת לנשיא ארה"ב לשעבר, ביל קלינטון, במהלך שיחות שניהל עם נשיאה הקודם של סוריה, חאפז אל-אסד, בזמן שיחות השלום בין ישראל לסוריה ב-1999. "באופן חד משמעי, אני אומר כי ישראל איננה מרגלת בארצות הברית - נקודה. בארצות הברית מתייחסים לדיווחים הללו בגיחוך", אמר שטייניץ.