סוכל פיגוע בשומרון: מחבל נעצר בצומת תפוח

פלסטיני שלבש מעיל עורר את חשדם של לוחמי משמר הגבול המוצבים בצומת תפוח. הוא נעצר והודה כי אכן נשא עליו חגורת נפץ רבת עוצמה, הוא נעצר ונלקח לחקירה. השר לביטחון פנים: "גאה בלוחמים"

כוחות ביטחון רבים הוזעקו הבוקר (ו') לצומת תפוח, לאחר שפלסטיני שהגיע למקום עורר את חשד לוחמי משמר הגבול המוצבים במחסום. האיש הגיע כשהוא לבוש במעיל ונושא עליו חגורת נפץ, הכוח השתלט עליו במהרה והעביר אותו לחקירה נוספת אצל גורמי הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע החמור התרחש בשעות הבוקר המוקדמות, כשהחשוד, תושב שכם בשנות ה-20 לחייו הגיע רגלית למקום. הלוחמים שזיהו אותו כחשוד קראו לו לעצור, החלו בנוהל מעצר חשוד והפשיטו אותו מבגדיו. מספר שניות לאחר מכן הוא הודה כי אכן מטען חבלה רב עוצמה נמצא ברשותו.

הלוחמים הזעיקו חבלן וכוחות נוספים של מג״ב וצה״ל הגיעו למקום. חבלן משטרתי ניטרל את חגורת הנפץ, שעל פי הערכות הייתה עלולה לגרום לנזק רב ולפגיעה בחיילים המוצבים במחסום. המקום נחסם לתנועה בעקבות התקרית החמורה.

רגע המעצר, הבוקר (מיכל אדד)

השר לביטחון פנים ללוחמים: "גאה בכם, הצלתם חיים" 

״טרם ברורה כוונת החשוד והאם אכן מדובר במחבל מתאבד. מה שבטוח הוא שערנות הלוחמים ומקצועיותם הובילה למעצר החשוד, תפיסת חגורת הנפץ, מה שככל הנראה מנע אסון כבד״, אמר מפקד גדוד אלון, סנ״צ שלומי יוסף לאחר האירוע.

דקות ספורות לאחר מכן שוחח השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' עם לוחמי משמר הגבול שפעלו במקום ושיבח אותם על עצירת המחבל: "אמרתי ללוחמים כי ערנותם ועבודתם המקצועית הביאו ללכידת מחבל עם חגורת נפץ, מנעתם פיגוע והצלתם חיים, אני גאה בכם ובעשייתכם המצוינת".

בעקבות ניסיון הפיגוע אמר היום ראש מועצת שומרון גרשון מסיקה כי מדובר בעליית מדרגה נוספת בניסיון לפגוע באזרחים חפים מפשע. "ברור שפניהם של הפלסטינים אינם לשלום. הגיע הזמן שממשלת ישראל תכיר בכך ותוכיח את כל מי שמעז לומר שהיא האשמה בכישלון המשא ומתן".

בהכנת הידיעה השתתף מתן חצרוני