בעקבות מידע מודיעני: כוננות שיא בהר הבית

כוחות משטרה גדולים התפרסו הבוקר ברחבת הר הבית, לקראת הגעתם של אלפי מוסלמים לתפילת יום השישי במקום. מפקד מחוז ירושלים הורה על הגבלת גיל הכניסה למתחם ל-45, בעקבות מידע מודיעיני על כוונת המתפללים להפר את הסדר

שוטרים בהר הבית. ארכיון (רויטרס)

לאחר שבוע רווי מתחים ותקריות אלימות בירושלים, כוחות משטרה גדולים נערכים הבוקר (ו') ברחבת הר הבית ובסמטאות העיר העתיקה בעקבות מידע מודיעיני על כוונה להפר את הסדר במהלך תפילות יום השישי במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב יוסי פריינטי, הורה להגביר את גיל הנכנסים להר הבית ל-45 ולבעלי תעודות זהות כחולות בלבד. נשים המבקשות להתפלל במקום יוכלו להיכנס בכל גיל.

במהלך חגיגות יום ירושלים שנערכו בעיר ביום רביעי האחרון, נפצע שוטר באורח קל-בינוני מאבן שהושלכה על ראשו במהלך סיור בסמטאות העיר העתיקה, סמוך להר הבית.

מספר שעות לפני כן הושלכו אבנים ובלוקים לעבר כוח משטרה מגגות הבתים בסמוך לשער המג'לס. מספר שעות לפני כן נפצעו שבעה נוסעים בעקבות יידוי אבנים לעבר אוטובוס אגד ברחוב סאלח א-דין במזרח העיר, סמוך לבית המשפט המחוזי. פרמדיקים של מד"א פינו את אחד הנוסעים לבית החולים במצב קל. יתר הפצועים טופלו במקום.

מהומות במזרח י-ם. ארכיון (רויטרס)

עוד במהלך יום ירושלים נרשמה שורה של עימותים בין כוחות המשטרה לבין קבוצות של צעירים פלסטינים. בשעות הבוקר של אותו יום, עם פתיחת הר הבית למבקרים יהודים ולתיירים, החלו עשרות פלסטינים ליידות אבנים לעבר כוח משטרה שהוצב בכניסה להר. שוטר אחד נפצע קל מפגיעת אבן.

עימותים נוספים נרשמו גם ברחובות מרכזיים במזרח ירושלים ובעיר העתיקה. בכל המקרים הללו לא היו נפגעים, אך המשטרה עצרה 10 פלסטינים שהתפרעו. במשטרה מקווים שבעקבות המידע שהתקבל, והכוננות המוגברת, תימנע התפרעות נוספת במקום.