דוגמנית שהשתתפה בריאליטי ערקה מצה"ל - ונעצרה: "עשיתי זאת כי קצין הטריד אותי"

המשטרה הצבאית עצרה דוגמנית שהשתתפה בתכנית ריאליטי מוכרת לאחר שערקה מצה"ל במשך יותר משנתיים. לטענתה, קצין בלשכת גיוס היה אובססיבי אליה, חיטט לה בפייסבוק ואף ביקש שתעסה לו את הגב. צו איסור פרסום הוטל על שמה

אילוסטרציה (רויטרס)

דוגמנית ושחקנית שהשתתפה בעבר בתחרות יופי ובתכנית ריאליטי נעצרה השבוע על ידי שוטרי המשטרה הצבאית. בצה"ל טוענים כי היא לא הגיעה להתגייס והשתמטה משירות בצה"ל במשך כשנתיים. הדוגמנית טוענת כי החליטה שלא להגיע להליכי הגיוס היות ואחד הקצינים בלשכת הגיוס הטריד אותה והיה אובססיבי כלפיה, זאת רק בשל המראה שלה. בשלב זה, בית הדין הצבאי הוציא צו איסור פרסום על שמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החיילת, באחד מהזימונים הראשונים אליהם הגיעה בשנת 2012 פנה אליה אותו קצין לכאורה והחל לשוחח איתה ואף הזמין אותה לחדרו בלשכה - שם שאל אותה שאלות רבות. "הוא שאל אותי האם יש לי חבר ועניתי לו שזה לא רלוונטי", היא סיפרה לפני מעצרה. בנוסף טענה הדוגמנית כי חיילת המשרתת בלשכת גיוס פנתה אליה ואמרה שהוא אובססיבי לגביה.

העצורה טוענת כי רצתה להתגייס לצה"ל ולתרום למדינה, אך האובססיביות של אותו קצין כלפיה והאופן בו ניצל סמכותו כלפיה פגעו בה נפשית. אחת החיילות במקום גם פנתה אליה לטענתה ואמרה לה שהיא ממליצה לה שלא להגיע יותר ללשכת גיוס, ובכלל לזימונים, כי הקצין קורא לה להגיע לזימונים בלשכת הגיוס ללא סיבה, רק כדי להיות בחברתה, ושהוא נוהג להיכנס לחשבון הפייסבוק שלה. היא גם סיפרה שבאחת ההזדמנויות הציע לה הצעות בעלי אופי שאינו הולם - ורמז לה כי זה יוכל לעזור לה בצבא.

"הרגשתי חסרת אונים"

"למרות מצבי הנפשי ותחושות הפחד, הייתה לי מוטיבציה רבה לשרת ולתרום כמיטב יכולתי", ציינה הצעירה. "לצערי כל זה נקטע ברגע שהכרתי את הקצין הזה. הרגשתי חסרת אונים מהכוח וההתנהגות הבריונית שנבעה מהמעמד שיש לו".

עו"ד עידן דביר (יואב חסקלוביץ')

לאחר מעצרה היא סיפרה את מה שהוביל לטענתה לכך שערקה - ובמשטרה הצבאית פתחו בחקירה. בית הדין הצבאי צפוי לדון בתחילת החודש הבא שוב בעניינה, לאחר שיילקח בחשבון מצבה הנפשי, והנסיבות שהובילו להיעדרותה.

"מרשתי היא קורבן של מעשיו של קצין נבזה שניצל את כוחו ומעמדו מולה", ציין סנגורה עו"ד עידן דביר. "הקצין הפעיל אמצעים לא לגיטימיים בכדי לפגוש במרשתי ולזמנה פעמים נוספות ללשכת הגיוס והכל בכדי להיות בקרבתה".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv