חיל האוויר יעצור טיסות מבצעיות

חיל האוויר יעצור החל מהשבוע הבא חלק מהגיחות ומהטיסות המבצעיות שלו – ובייחוד את הטיסות ליעדים שאינם נמצאים בדחיפות גבוהה. עם זאת, הגנת שמי המדינה תישאר כסדרה. בצה"ל אומרים כי המשמעות הובהרה לגורמים הרלוונטיים וכי הצבא נמצא בנקודה שבה נדרשות להתקבל החלטות גורליות

חיל האוויר יעצור טיסות מבצעיות (AP)

המאבק על תקציב הביטחון עולה מדרגה? החל מהשבוע הבא יעצור חיל האוויר חלק מהגיחות ומהטיסות המבצעיות שלו. כך דווח הערב (ד') במהדורה המרכזית. בצה"ל אומרים כי הצבא הגיע לנקודת קצה שבה יידרשו החלטות קשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מרבית הגיחות שמקיים חיל האוויר בתקופה האחרונה הן גיחות צילום ואיסוף מודיעין. על פי הדיווח, הטיסות לחלק מהיעדים - שאינם נמצאים בדחיפות גבוהה - יקוצצו ויצומצמו. הגנת שמי המדינה תישאר כסדרה וכך גם תקיפות ביעדים מרוחקים, במידה שחיל האוויר יידרש לכך.

בצה"ל אומרים הערב כי המשמעות של הקיצוץ בתקציב - עצירת חלק מהטיסות המבצעיות - הובהרה לגורמים הרלוונטיים לאורך כל השבועות האחרונים, וכי הצבא נמצא בנקודה שבה נדרשות להתקבל החלטות גורליות.

נתניהו לשרים: "הפסיקו המתקפות ההדדיות"

"הפסיקו את המתקפות ההדדיות" (רויטרס)

אחר הצהריים כינס ראש הממשלה בנימין נתניהו את שר האוצר לפיד ואת שר הביטחון יעלון ודרש מהם "להפסיק את המתקפות ההדדיות". בפגישה ביקש נתניהו מהשרים לוודא כי הטונים החריפים שנשמעו לאחרונה בנושא ייפסקו.

"ראש הממשלה אמר לשרים שבשבועות הקרובים יקבל את ההחלטה בנושא, ועד אז חשוב לשמור על דיון ענייני", פורסם בעמוד הפייסבוק של רה"מ.

שלשום התייחס מנכ"ל משרד הביטחון אלוף (במיל') דן הראל לדיון על תקציב הביטחון. "האמירה שצה"ל ומשרד הביטחון לא יודעים לנהל את תקציבם, או שיש שומנים אדירים במערכת הביטחון, עיוורת לעובדות. חלקו של תקציב הביטחון יורד בהדרגה במשך השניים, ומנגד אנחנו רואים עלייה מבורכת של תקציבים חברתיים", אמר.

בסוף השבוע האחרון ניסה שר האוצר לפיד להרגיע את הרוחות וקרא "להוריד את הלהבות" בדיון הלוהט. "אין לנו באוצר ובממשלה דבר וחצי דבר נגד הלוחמים, להיפך", אמר לפיד שמשרדו לא מקבל את דרישת משרד הביטחון להגדיל את תקציב הביטחון. "ללוחמים שמגנים על חיינו מגיע לא רק מה שהם מקבלים, אלא גם יותר. יש לנו ויכוח מקצועי עם מערכת הביטחון על כך שהעמדה והנתונים שלנו אומרים שאפשר לחסוך במקומות אחרים במערכת הביטחון ולעמוד בתקציב".