כך תיראה עיר הבה"דים בנגב. צפו

מטבח ענק שידאג להכנתן של 50 אלף מנות מזון ביום שיוגשו לעשרת אלפים חיילים בשישה חדרי אוכל, 7,000 מחשבים שיוצבו במשרדים השונים לצד 3,000 טלפונים ומאות מסכי וידאו - אלה רק חלק מהמתקנים שיוקמו במתחם ההדרכה הענק בנגב. כך זה נראה

פרויקט עיר הבה"דים של צה"ל הוא עמוד השדרה בתוך המדיניות המתמשכת של העברת יחידות צה"ל לנגב. עם עשרת אלפים חיילים שיתגוררו במתחם, בצבא מבטיחים כי מבחינתם הכל מוכן והבעיה היחידה היא בגוף אזרחי - רכבת ישראל - שעדיין לא החלה לבנות את המסילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבסיס הענק ממוקם מזה מספר שנים בצומת הנגב, מדרום לבאר שבע. המתחם יאחד את כל בסיסי ההדרכה של צה"ל, שהיו עד עתה מרוכזים באזור המרכז (ובמיוחד בבסיס צריפין) ויאפשר גם פינוי קרקע יקרה במרכז הארץ וגם ריכוז כל פעולות ההדרכה של הצבא במקום אחד.

בחדרי המגורים החיילים ילונו שישה חיילים בכל חדר, כשבכל אחד מהם יותקנו ארוניות ושולחנות כתיבה. במקום יופעלו גם חדרי כביסה, שיחסכו מהחיילים סחיבת שקים מלאי מדים לכיבוס בבתי ההורים.

50 אלף מנות מזון ביום

לצד המטבח הענק, שיכין 50 אלף מנות ביום, נבנו שישה חדרי אוכל. את צרכי ההדרכה של הצבא ימלאו 7,000 מחשבים, 3,000 טלפונים ומאות מסכי וידאו שיותקנו בעשרות כיתות הלימוד במתחם.

בצבא עומדים בתסכול על הרצועה המדברית בה הייתה אמורה לעבור מסילת הברזל לצומת הנגב, ובעוד שהעיר עצמה בנויה כמעט לחלוטין. "משרד הביטחון מאמין ברכבת כתחליף ל-200 אוטובוסים שיעברו כאן מדי ראשון וחמישי, הרכבת החליטה להקפיא את הפרויקט מטעמי תקציב", אומר יעקב אלון מנכ"ל מבט לנגב הלוקח חלק בפרויקט.

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "הרעיון של הקמת רכבת לקרית ההדרכה נבחן מול צה"ל והתברר כי הוא פחות יעיל משירות האוטובוסים שכן הוא יחייב ביצוע של מעברים תחבורתיים רבים שעלולים לפגוע בשירות לחיילים".