רה"מ ליעלון ולפיד: "הפסיקו את המתקפות ההדיות"

המאבק המתלהט על תקציב הביטחון הוביל את ראש הממשלה להתערב. בפגישה שקיים עם שר הביטחון יעלון ועם שר האוצר לפיד קרא נתניהו להפסיק את המתקפות בין הצדדים: "בשבועות הקרובים אקבל החלטה בנושא, ועד אז חשוב לשמור על דיון ענייני"

יפסיקו עם המתקפות? לפיד ויעלון (חדשות 2, AP)

בשבועות האחרונים התלהט המאבק על הקיצוץ בתקציב הביטחון והוביל לחילופי האשמות קשים בין משרדי האוצר לביטחון. היום (ד') נפגש ראש הממשלה נתניהו עם השרים לפיד ויעלון ודרש מהם: "הפסיקו את המתקפות ההדדיות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה כינס את שני השרים בשעות אחר הצהריים וביקש מהם לוודא כי הטונים החריפים שנשמעו בעת האחרונה בנושא ייפסקו. "ראש הממשלה אמר לשרים שבשבועות הקרובים יקבל את ההחלטה בנושא, ועד אז חשוב לשמור על דיון ענייני", פורסם בעמוד הפייסבוק של רה"מ.

יקבל החלטה בקרוב. רה"מ נתניהו (רויטרס)

שלשום התייחס מנכ"ל משרד הביטחון אלוף (במיל') דן הראל לדיון על תקציב הביטחון. "האמירה שצה"ל ומשרד הביטחון לא יודעים לנהל את תקציבם, או שיש שומנים אדירים במערכת הביטחון, עיוורת לעובדות. חלקו של תקציב הביטחון יורד בהדרגה במשך השניים, ומנגד אנחנו רואים עלייה מבורכת של תקציבים חברתיים", אמר.

"הביקורת עיוורת לעובדות". הראל (חדשות 2)

"מערכת הביטחון מתוקצבת, כשיטה, בחסר בתחילת כל שנה, בתקציב הנמוך מהמשימות המוטלות עליה על ידי הדרג המדיני", אמר הראל. "הדבר דורש השלמות, ושיטה זו יוצרת אי-ודאות ופוגעת באמינותנו לאורך זמן. המשמעות של המתווה התקציבי המסתמן ל-2015 היא שכלל לא נוכל להתחיל את השנה".

שר האוצר יאיר לפיד עומד בשבועות האחרונים בחזית מול שר הביטחון משה יעלון בוויכוח על תקציב הביטחון. בסוף השבוע האחרון ניסה לפיד להרגיע את הרוחות וקרא "להוריד את הלהבות" בדיון הלוהט.

"די עם מלחמות הבוץ". לפיד (פלאש 90)

"אין לנו באוצר ובממשלה דבר וחצי דבר נגד הלוחמים, להיפך", אמר לפיד שמשרדו לא מקבל את דרישת משרד הביטחון להגדיל את תקציב הביטחון. "ללוחמים שמגנים על חיינו מגיע לא רק מה שהם מקבלים, אלא גם יותר. יש לנו ויכוח מקצועי עם מערכת הביטחון על כך שהעמדה והנתונים שלנו אומרים שאפשר לחסוך במקומות אחרים במערכת הביטחון ולעמוד בתקציב".

לפיד ציין כי הדיון בתקציב הביטחון הוא רגיש במיוחד. "צריך לזכור שמדובר על ביטחון ישראל ועל החובה של ישראל להישאר חזקה, שזה גם להישאר חזקה תקציבית כדי שיהיה לנו כסף לרווחה, לחינוך ולבריאות", אמר לפיד. "לא בכל פעם שלא מסתדרים עם התקציב צריכים להתחיל לנהל מלחמת בוץ".