החיילת שהתלוננה על אונס ונכלאה: "כל הזמן בכיתי וביקשתי מחילה"

בעקבות הפרסום בחדשות 2 Online, שוחררה החיילת שהתלוננה על אונס ונשפטה ל-10 ימי מחבוש בשל נפקדות. בני משפחתה הגיעו לאסוף אותה מבסיס הכליאה והיא גוללה בפניהם את החוויה הקשה שעברה: "התפללתי שיקרה לי נס, פשוט השתגעתי"

"התפללתי שיקרה לי נס, פשוט השתגעתי" - החיילת שהתלוננה על אונס ונכלאה בשל נפקדות שוחררה אמש (רביעי) ממחבוש ושבה לביתה. בני משפחתה הגיעו לאסוף אותה מכלא 6 והיא גוללה בפניהם את שעברה. "חשבתי שמפקדת הפלוגה בכלא הולכת להגיד לי שהבקשה שלי להשתחרר לא התקבלה, אבל אז היא אמרה שאני משתחררת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"צמתי והרב אמר שלפעמים יש ניסים, אז אמרתי 'אמן שיהיה לי נס'", סיפרה עוד למשפחתה. "אני מבקשת שייתנו לי להשתחרר לפורים, שייתנו לי מחילה. כל הזמן בכיתי". עוד היא תיארה להם כיצד קיבלה את בשורת השחרור: "פתאום אמרו את השם שלי, אמרו לי להרים יד וביקשו ממני לצאת החוצה. אמרתי לכולם: 'מה עשיתי שמגיע לי להיות בכלא? רק לקחתי כמה ימים חופש בגלל מה שקרה. רצחתי מישהו?'".

החיילת עצמה התלוננה לפני כשלושה שבועות על אונס שלכאורה ביצע בה בחור במועדון, וצפויה להגיע לעימות עמו במשטרה. אמש הורה מפקד זרוע היבשה לשחרר מהכלא את החיילת, המשרתת בבסיס בדרום ולהעניק לה את הסיוע הנדרש לה. "מפקד זרוע היבשה דן בבקשה החיילת למחילה ונעתר לבקשתה", נמסר מדובר צה"ל. "החיילת השתחררה מהכלא ותמשיך להיות מלווה על ידי מפקדיה ותקבל כל סיוע שיידרש".

החיילת נשפטה למחבוש משום שגם לאחר שתמו ימי המחלה שהוקצבו לה בשל האירוע שעברה לכאורה, היא לא שבה לבסיסה בשל קשיים נפשיים, לדבריה. "היא הייתה בחדר שלה כל היום, לא יצאה ממנו, אמרה שהיא לא מסוגלת", סיפרה דודתה לחדשות 2 Online.

בצה"ל החליטו לבדוק את התנהלות מפקדי החיילת במקרה, שכן היא נשלחה לכלא למרות תלונתה על אונס. בין היתר ייתכן שיינקטו צעדים כלשהם במידה ויימצא כי מי מהם התנהל שלא כשורה. גורם צבאי אמר כי ההיבטים הללו ייבדקו ומוקדם עדיין לקבוע מה יתרחש.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv