"פאדיחה" בטוויטר של צה"ל: האיום של חיזבאללה - הטילים של קוריאה

מבוכה בטוויטר של צה"ל באנגלית: תמונה שהועלתה תחת הכיתוב של טילי חיזבאללה שמאיימים על ישראל, התגלתה כתמונה של טילים באנדרטת זיכרון בקוריאה. בדובר צה"ל טוענים בתגובה כי מדובר בתמונת אילוסטרציה בלבד שמטרתה להמחיש את האיום

הציוץ והתמונה (טוויטר)

"חיילי צה"ל יצאו מלבנון לפני 14 שנים. עכשיו הטרוריסטים של חיזבאללה נשארו שם עם 100,000 טילים מכוונים לעבר ישראל" - הציוץ הזה נכתב בטוויטר של צה"ל אתמול - אלא שתמונת הטילים שצירפו בדובר צה"ל לציוץ היא למעשה של טילים בקוריאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיקת הבלוג "זיטו ברברוסה" העלתה שלא מדובר בטילים של חיזבאללה, אלא בתמונה שפורסמה בכתבות בעולם בנושא ירי בקוריאה הצפונית. מדובר בדגמים של טילי סקאד מדגם B ו-C שהוצגו באנדרטת הזיכרון למלחמה בקוריאה הדרומית.

בבלוג האינטרנטי מתחו ביקורת על צה"ל שמרשה לעצמו לעשות הכל, לטענתם, בקרב על תקציב הביטחון. "היח"צנים של צה"ל במאבק על תקציב הלקוח שלהם והם אינם בוחלים באמצעים", כתבו בגיחוך, "ואם לא מצליחים להפחיד אותנו עם איומים של הפסקת אימונים וחזרה לכשירות של לפני מלחמת לבנון השנייה, אז אולי טילים צפון קוריאנים יצליחו להפחיד אותנו".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "מדובר בתמונת אילוסטרציה בלבד, שאינה מורידה מחומרת ההצטיידות של חיזבאללה בשנים האחרונות. מטרת הציוץ היא המחשת האיום בפניו ניצבת ישראל לקהל בינלאומי".

זו לא הפעם הראשונה בה נגרמת טעות מביכה באמצעי הניו מדיה של צה"ל. באוגוסט בשנה שעברה, פוסט שפורסם בשפה האנגלית בבלוג של צה"ל, עורר סערה לאחר שתמונה של קניון "עזתי" לכאורה, שאמור היה להציג את החיים התוססים בעזה, התגלה למעשה כקניון הממוקם בקואלה לומפור שבמלזיה.