20 ימי מאסר והורדה בדרגה לחייל שטיגן ציפור

בית דין צבאי גזר מאסר בפועל ועוד 60 ימי מאסר על תנאי על חייל צה"ל שהשליך ציפור חיה לסיר מים רותחים. החייל הודה בהתעללות בבעלי חיים. סניגורו: "מדובר בהסדר טיעון הוגן בנסיבות העניין - זו עבירה קלה יחסית"

עונש מאסר והורדה בדרגה לחייל שטיגן ציפור: בית הדין הצבאי בחיפה גזר היום (א') 20 ימי מאסר בפועל ועוד 60 ימי מאסר על תנאי על החייל שתועד לפני כשנה כשהוא משליך ציפור חיה לסיר מים רותחים. החייל, שהורד בדרגה מסמל לטוראי, כפר בעבר בהאשמות, אך חזר בו והודה בעבירה של התעללות בבעל חיים.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החייל, שהחל את שירותו כלוחם בגדוד חרב ובעת המעשה שירת כטבח ביחידתו, תועד בעת ההתעללות שבוצעה בחודש מאי 2013 והופצה ברשת מספר שבועות לאחר מכן. 

בסרטון נראה החייל מכניס את הציפור מספר פעמים לסיר עם נוזל רותח, כשעשן יוצא ממנו והיא נראית מפרפרת ולאחר מכן מפסיקה לזוז. ברקע נשמע צחוק, ככל הנראה של מי שצילם את הסרטון או חייל אחר שצפה במתרחש.

בית הדין בחיפה אימץ את הסדר הטיעון עם החייל, שהושג בהליך גישור שניהל פרקליטו עו"ד עמאר סולימאן מול הפרקליטות הצבאית. בכתב האישום המתוקן צוין כי פגע בציפור אחת בניגוד לכתב האישום המקורי שבו נטען כי התאכזר לשבע ציפורים.

אביו של החייל: "הוא לא הרג בן אדם"

"לא ביקש להתעלל (יוטיוב)
סניגורו של החייל, עורך הדין עמאר סולימאן, אמר היום כי "מדובר בהסדר טיעון הוגן בנסיבות העניין. מדובר בעבירה קלה יחסית. יש להבדיל בין התעללות לשם התעללות ובין הכוונה של החייל לאכול את הציפור. הפסול היה באופן שבו נעשו הדברים, כלומר בטבילת הציפור בתוך מים רותחים".

לאחר הפצת הסרטון, טען אז אביו בשיחה עם חדשות 2 Online כי "לא צריך לנפח את העניינים ולעשות מזה סיפור גדול, זה לא שהוא הרג בן אדם". האב סיפר כי לדברי בנו, הוא רצה "לאכול את הציפור ולא ביקש להתעלל בה, או לעשות לה משהו רע".

עו"S סולימאן, פרקליטו של החייל (חדשות 2)