קצין הכה חייליו באיברי מינם – וייכלא

פרשה מביכה בצה"ל. קצין בדרגת סרן נהג להכות חייליו באיברי המין, לחבק אותם, לנשק אותם ואף לצבוט אותם בפטמות. בית הדין שלח אותו לחצי שנת מאסר, הוריד אותו לדרגת טוראי - וגזר עליו תשלום פיצויים. "הוא ניצל בצורה נפסדת את מעמדו כמפקד על-מנת לממש את זממו", נכתב בהחלטת בית הדין

אילוסטרציה (חדשות 2)

"הוא נהג לשכב לצד חייליו, לחבקם, לנשקם ולבקש כי יעסו את גבו. כמו כן, צבט הנאשם את פטמותיהם של חיילים, הכה אותם במפשעותיהם ובאשכיהם, ונגע והכה אותם באיבר מינם" - כך נכתב בכתב אישום שהוגש נגד קצין צה"ל בדרגת סרן, שנשלח לאחרונה לחצי שנת מאסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בבית הדין הצבאי נגזר דינו לאחר שהורשע על פי הודאתו, במסגרת הסדר טיעון, בעבירות של הטרדה מינית והתנכלות, אלימות כלפי חייל והתנהגות שאינה הולמת, כלפי פקודיו.

על פי כתב האישום המתוקן, בהזדמנות אחת אף משך הנאשם את מכנסיו של חייל המשרת תחת פיקודו, וסטר לישבנו. יתרה מכך, נהג הנאשם לשוחח עם חייליו בצורה בוטה ומינית. עוד צוין בכתב האישום, כי הנאשם הכה שני חיילים בעודם נוהגים ברכב בו נסע עימם.

הצדדים הגיעו להסכמות ביחס לעונש שיושת על הנאשם, והושתו על הנאשם 6 חודשי מאסר לריצוי בפועל, מאסר מותנה, קנס, תשלום פיצויים לנפגעי העבירה בסך כולל של 13,750 ₪ וכן הורדה לדרגת טוראי.

"ניצל את מעמדו כדי לממש את זממו"

"מידת הפגיעה של הנאשם בערכים החברתיים הינה כפולה ומכופלת", ציינו השופטים. "ראשית, מעשיו של הנאשם לא היו בגדר מעידה חד-פעמית, שנבעה מחוסר שליטה רגעי מצידו. המדובר במסכת מתמשכת וארוכה של הטרדות מיניות שבוצעו כלפי חיילים רבים בפלוגה, בהזדמנויות מגוונות, במקומות שונים, תוך שהנאשם מנצל את מרותו. הנאשם הבין היטב את מהות מעשיו ואת הפסול הטמון בהם".

בבית הדין הדגישו גם את החשיבות ששמירה על פרטיותם וכבודם של החיילים: "הנאשם ניצל בצורה נפסדת את מעמדו כמפקד על-מנת לממש את זממו. הנאשם אינו חייל בתחילת דרכו, אלא מי שנושא דרגה ותפקיד. אמות המידה המצופות מקצין בצבא הינן גבוהות יותר ומשקלה של חובת האמון בציבורית כבדה יותר".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv