עליית מדרגה: מזל"ט נגד תג המחיר

לצורך המאבק בפשעי השנאה גייסה המשטרה גם מזל"טים שמתעדים את ההשחתות בזמן אמת. מטוס כזה צילם את תושב ההתנחלות עלי כשהוא מצית עצי זית של פלסטינים בשומרון. בתוך זמן קצר הוא נעצר. כך זה נראה

בשעת לילה מאוחרת בהרי השומרון - מזל"ט (מטוס זעיר ללא טייס) של המשטרה עוקב מהאוויר אחר אדם המתגורר סמוך להתנחלות עלי כורת "על חם" עצי זית של פלסטינים סמוך ליישובו. כך נראית עליית המדרגה של מערכת הביטחון במבצעי פשעי השנאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי השימוש בכלי הבילוש המוכרים, תצפיות ומעקבים אחר תנועת כלי רכב וטלפונים הניידים, החלה המשטרה להפעיל נגד החשודים במעשים אלו, גם אמצעים שעד היום היו שמורים בעיקר לפעילי טרור מסוג אחר לגמרי.

את החומרים הללו הציגה המשטרה כראייה במהלך משפטו של הראל קורן, תושב עלי כבן שלושים, שנתפס בחשד למעשה. המעקב אחריו נמשך שעות ארוכות, לאחר שתועד משוטט במהלך אותו יום בחורשה אחרת באזור. אנשי המפלג לפשיעה לאומנית במחוז ש"י קיבלו בזמן אמת את התמונות שהעביר המזל"ט, ואז הגיעו למקום ועצרו אותו.

לאור התרבות אירועי תג מחיר משני עברי הקו הירוק הקימה המשטרה את המפלג לפשיעה לאומנית המתוקצב כך נראה ביד רחבה, ומצויד גם במשאבים המתקדמים ביותר הקיימים במערכת הביטחון.

עו"ד איתמר בן גביר, שמייצג את קורן, תהה על השימוש באמצעים אלה. "משטרת ישראל לא מסוגלת לתפוס את רוצחי שלי דדון ולא מסוגלת לתפוס מבצעי פשעי שנאה נגד בתי כנסת של יהודים, והיא זאת שמעלה מזל"טים ומל"ט ומשתמשת באמצעים בלתי מוגבלים? על מה? כדי לתפוס בחור שהצית כמה עצים?".

ממשטרת מחוז ש"י נמסר בתגובה לדברים כי הם אינם נוהגים להתייחס לסוגיות של איסוף מודיעין.