נעצר חשוד בפיגוע הדריסה בירושלים

המשטרה עצרה תושב מחנה הפליטים שועפט בחשד שביצע את פיגוע הדריסה אמש במזרח העיר. הוא הועבר לחקירה ובהמשך היום יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט. שלושה מהשוטרים שנפגעו קל שוחררו מבית החולים, השוטרת שנפגעה בינוני עדיין מטופלת

זירת הפיגוע, אמש (חדשות 2)

שעות ספורות לאחר פיגוע הדריסה במזרח ירושלים - הצליחה המשטרה לשים את ידה על החשוד במעשה: היום בשעות הבוקר (ראשון) נעצר פלסטיני, תושב מחנה הפליטים שועפט בצפון ירושלים, בחשד שנהג במכונית שפגעה בארבעה שוטרים וגרמה לפציעתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר במהלך הלילה הגיעו בלשים לבית משפחתו של החשוד במעשה בשכונת א-טור, אך הוא לא היה במקום. זמן קצר לאחר מכן הצליחו השוטרים לאתר ולעצור את הפלסטיני, כבן 30, שהועבר לחקירה ובהמשך יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט.

פיגוע הדריסה התרחש אמש בשעות הערב, כשמכונית מסוג סקודה שנסעה בציר הכהנים פגעה בארבעת השוטרים ופצעה אותם. מצבה של אחת השוטרות מוגדר בינוני, היתר במצב קל והם שוחררו הבוקר מבית החולים.

פינוי הנפגעים, אמש (חדשות 2)

לאחר התקרית החל במקום יידוי אבנים מאסיבי, כחלק ממהומות שהגיעו במחאה על מותו של נער בן 16, תושב השכונה, שניסה לבצע פיגוע דקירה במחסום א-זעייה ביום שישי ונורה למוות בידי שוטר מג"ב ומאבטח. אבנים הושלכו גם על מכוניתו של ראש עיריית ירושלים ניר ברקת שהיה בדרכו למקום הפיגוע. שמשת הרכב נופצה, אך ברקת עצמו לא נפצע.

שורה של אירועים ביטחוניים נוספים נרשמו ביממה האחרונה: שוטר מג"ב נפצע כשמחבל פלסטיני התנפל עליו במערכת המכפלה. המחבל, בשנות ה-20 לחייו, הגיע לעמדת הבידוק שבכניסה למערה, שלף סכין והחל לדקור את אחד הלוחמים עד שנעצר בידי שוטר אחר - שירה בו, ובכך הביא למותו. הלוחם שנפצע, בן 19, הועבר לבית החולים שערי צדק במצב בינוני.

בתקרית אחרת הושלך בקבוק תבערה לעבר אוטובוס בכביש 443: הנהג הבחין באש שאחזה ברכב ומיהר לעצור בצד הדרך ולצאת ממנו. למרבה המזל באותה השעה לא היו נוסעים באוטובוס ובשל כך לא היו נפגעים באירוע. בעקבות התקרית המשטרה סגרה את הכביש לתנועה, במקום נרשמו עומסי תנועה כבדים לשני הכיוונים.‬‎