בעקבות הפרסום: החיילת שהתלוננה כי נאנסה שוחררה

מפקד זרוע היבשה, אלוף גיא צור, נעתר לבקשת החיילת שהתלוננה כי נאנסה להשתחרר מהכלא. קודם לכן פורסם בחדשות 2 Online כי החיילת לא הגיעה לבסיס לאחר התקרית ונשלחה ל-10 ימי מחבוש בשל נפקדות

אילוסטרציה, למצולמת אין קשר לידיעה (רויטרס)

זמן קצר לאחר שפורסם בחדשות 2 Online כי חיילת שהתלוננה כי נאנסה נכלאה בשל נפקדות - הורה מפקד זרוע היבשה לשחרר מהכלא את החיילת, המשרתת בבסיס בדרום ולהעניק לה את הסיוע הנדרש לה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באחרונה התלוננה החיילת כי נאנסה במועדון לפני כשלושה שבועות. לאחר התקרית היא הובהלה לבית החולים וקיבלה ימי טיפול ומחלה. מפקדיה של החיילת, להם נודע על התקרית, שלחו אותה להתלונן במשטרה.

גם לאחר שתמו ימי המחלה שהוקצבו לה, לא שבה החיילת לבסיס בשל קשיים נפשיים. "היא הייתה בחדר שלה כל היום, לא יצאה ממנו, אמרה שהיא לא מסוגלת", סיפרה דודתה של החיילת לחדשות 2 Online.

בצה"ל החליטו לבדוק את התנהלות מפקדי החיילת במקרה, שכן היא נשלחה לכלא למרות תלונתה על אונס והיום הוחלט לשחררה. בין היתר ייתכן שיינקטו צעדים כלשהם במידה ויימצא כי מי מהם התנהל שלא כשורה. גורם צבאי אמר כי ההיבטים הללו ייבדקו ומוקדם עדיין לקבוע מה יתרחש.

"מפקד זרוע היבשה, אלוף גיא צור, דן בבקשה החיילת למחילה ונעתר לבקשתה", נמסר מדובר צה"ל מוקדם יותר הערב. "החיילת עתידה להשתחרר מהכלא, תמשיך להיות מלווה על ידי מפקדיה ותקבל כל סיוע שיידרש".

"אני לא יודעת איך לעזור לה"

בעקבות נפקדותה נשלחה החיילת ל-10 ימי מחבוש בכלא 6. בני משפחתה סיפרו כי למרות שאמרה לקצין בזמן המשפט כי נאנסה, הוחלט בכל זאת לשלוח אותה לכלא. "זה הזוי בכל רמה אפשרית, לא ברור לי איך עושים את זה", סיפרה הדודה.

"אני כבר כמה ימים רק מנסה לעזור לה ואני לא יודעת איך, אני משתגעת", הוסיפה הדודה. "אתמול היא התקשרה לאמא שלה לאחר שניתנו לה רק 4 דקות שיחה, ובכתה 'תוציאו אותי מפה, תעשו הכל כדי שאצא, אני עומדת להשתגע'. אחר כך השיחה נותקה בעוד היא בוכה".

בעקבות הפרסום שלחה ורד סויד, מנהלת הרשת לקידום מעמד האישה במשרד ראש הממשלה, מכתב לרמטכ"ל איזנקוט ובו היא קוראת לו להתערב על מנת להביא לשחרורה המיידי של החיילת ממאסר. "חוויית אונס היא אירוע כה טראומטי שלא ניתן לצפות מאף אישה, ובוודאי לא מחיילת צעירה, להמשיך לתפקד כבשגרה". סויד אף קראה לרמטכ"ל להקים ועדת בדיקה בעקבות המקרה.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv