"קרן הקריה" פונתה - מה ייבנה על שטח הנדל"ן היקר?

בהתאם להסכם שעליו חתם עם משרד האוצר, השלים משרד הביטחון את פינוי מתחם "קרן הקריה" שבקצה הצפון מזרחי של הבסיס בתל אביב. בסך הכל פונו או נהרסו במקום 40 מבנים בהם עבדו 2,000 חיילים ועובדי מערכת הביטחון. במקום המתחם יוקם בין היתר בניין המשרדים הגבוה בארץ

פינוי המתחם (משרד הביטחון)

כשברקע הקרב על תקציב הביטחון, השלימו משרד הביטחון וצה"ל את פינוי מתחם "קרן הקריה" במרכז תל-אביב. במקום 40 המבנים שפונו מהשטח, צפוי להיבנות מגדל המשרדים הגבוה בישראל ותחנה של הרכבת הקלה העתידית של גוש דן. עד לתחילת הבנייה, יוסב השטח בן 11 הדונמים לחניון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במתחם, שממוקם בקצה הצפון מזרחי של בסיס הקריה, עבדו 2,000 חיילים ועובדי משרד הביטחון. עד שנת 2016 יפונו מהקריה 25 דונמים נוספים. במהלך הפינוי, 2,500 מטרים רבועים של שטח בנוי נהרסו, וכ-1,500 מטרים רבועים של מבנים הועתקו ברובם למחנות ומתקנים אחרים של צה"ל.

ממשרד הביטחון נמסר כי הפינוי המתחם באמצעות כלים כבדים שעובדים במקום כבר שבועות, הקדים את לוח הזמנים. "מערכת הביטחון ממשיכה לפעול למימוש מחויבותה להעתקת מחנות צה"ל ממרכז הארץ לנגב, לגליל וללוד לטובת פיתוח עירוני וכלכלי", נמסר מהמשרד.

פינוי "קרן הקריה" בוצע בהתאם להסכם עליו חתמו לפני חמישה חודשים משרדי הביטחון והאוצר להפרטת התעשייה הצבאית והעברת בסיסי צה"ל ממרכז הארץ. בנוסף, על פי ההסכם יפונה גם חלק ממחנה צריפין שליד ראשון לציון. 421 דונמים יפונו בבסיס עד סוף שנת 2015.

על-פי ההסכם, במקביל להליכי הפינוי תוכל רשות מקרקעי ישראל להתחיל לשווק ולפתח את הקרקע. גם שטח במחנה פלנורד במרכז הכרמל בחיפה יפונה - 30 דונמים שיוקצו לבניית שכונת מגורים חדשה.