חשיפה: ‫חיילת התלוננה שנאנסה - ונכלאה‬

החיילת, שעדכנה את מפקדיה באירוע הקשה שעברה לטענתה במועדון – נשפטה ל-10 ימי מחבוש בכלא 6 לאחר שנפקדה משירות, לדבריה בשל קשיים נפשיים. דודתה: "היא בוכה שנוציא אותה". מצה"ל נמסר בתגובה: "הנושא ייבדק"

חיילת צה"ל שמשרתת בבסיס בדרום התלוננה במשטרה כי נאנסה במועדון לפני כשלושה שבועות. לאחר התקרית היא הובהלה לבית החולים וקיבלה טיפול וימי מחלה - אלא שאז מפקדיה שפטו אותה על נפקדות והיא נשלחה ל-10 ימים לכלא 6 - כך נודע לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למחרת האירוע הטראומטי הגיעה החיילת לבסיס בתחושה קשה וסיפרה על כך לחברתה. למפקדיה נודע על המקרה והם שלחו אותה להתלונן בתחנת משטרה סמוכה לבסיס, ולכן המשטרה היא שחוקרת את המקרה. עם זאת, בצבא הוצע לה טיפול במרכז התמיכה לנפגעים על רקע מיני בצה"ל (מהו"ת).

משפחתה של החיילת מספרת כי גם לאחר שתמו ימי המחלה המשיכה לא להגיע לבסיס במשך מספר ימים בשל תחושות קשות וקשיים נפשיים. עוד סיפרו בני משפחתה כי למרות שאמרה לקצין בזמן המשפט כי נאנסה, הוחלט בכל זאת לשלוח אותה לכלא.

‫חיילת התלוננה שנאנסה - ונכלאה‬ (חדשות 2)

"כל יום שהיא בכלא זה נזק נפשי"

בשבוע שעבר נשפטה החיילת והייתה אמורה להתחיל לרצות את מאסרה בכלא 4 ביום שישי, אך בשל חוסר מקום הוחלט שתחל לרצות את מאסרה בכלא 6 ביום ראשון. בשיחה שהגיעה לידינו בין המפקד של החיילת לבין דודתה, מסרב המפקד למסור פרטים אודות המקרה. כששאלה מדוע נכלאה אחייניתה לאחר שנאנסה לטענתה, הוא ענה: "היא בכלא כי היא נפקדת משירות".

"זה הזוי בכל רמה אפשרית, לא ברור לי איך עושים את זה", סיפרה לחדשות 2 Online דודתה של החיילת. "אתמול היא התקשרה לאמא שלה לאחר שניתנו לה רק 4 דקות שיחה, ובכתה 'תוציאו אותי מפה, תעשו הכל כדי שאצא, אני עומדת להשתגע'. אחר כך השיחה נותקה בעוד היא בוכה".

"אני כבר כמה ימים רק מנסה לעזור לה ואני לא יודעת איך, אני משתגעת", הוסיפה הדודה. "כל יום שהיא שם זה נזק לנפש שלה. לפני זה היא הייתה בחדר שלה כל היום, לא יצאה ממנו. אמרה שהיא רוצה להתנתק, שהיא לא מסוגלת".

דודתה של החיילת יצרה קשר עם גורמים שונים על מנת לנסות להביא לשחרורה של אחייניתה - אך העניין לא הסתייע, והחיילת אמורה להשתחרר רק באמצע השבוע הבא. "זו פשוט חוסר רגישות משווע", הוסיפה.

בעקבות הפרסום שלחה ורד סויד, מנהלת הרשת לקידום מעמד האישה במשרד ראש הממשלה, מכתב לרמטכ"ל איזנקוט ובו היא קוראת לו להתערב על מנת להביא לשחרורה המיידי של החיילת ממאסר. "חוויית אונס היא אירוע כה טראומטי שלא ניתן לצפות מאף אישה, ובוודאי לא מחיילת צעירה, להמשיך לתפקד כבשגרה". סויד אף קראה לרמטכ"ל להקים ועדת בדיקה בעקבות המקרה.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "הנושא ייבדק".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv