מהומות בגדה אחרי ההלוויות: עיתונאים ישראלים הותקפו וחולצו

שני עיתונאים שהגיעו לסקר את המהומות שפרצו במחסום ביתוניא הותקפו על ידי עשרות פלסטינים. מנגנוני הביטחון בגדה חילצו אותם מההמון והעבירו אותם לקציני התיאום של המנהל האזרחי

אחרי הלוויותיהם של ההרוגים אתמול מאש צה"ל, בהפגנה לציון יום הנכבה, עשרות פלסטינים יידו אבנים לעבר כוחות צה"ל במחסום ביתוניא, מעבר קלנדיה ובמזרח ירושלים. במהלך המהומות בביתוניא תקפו עשרות פלסטינים שני עיתונאים ישראלים שהגיעו למקום לסקר את האירועים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העיתונאים חולצו מהמקום והועברו על ידי מנגנוני הביטחון הפלסטינים לקציני התיאום של הביטחוני של המנהל האזרחי. בעקבות המקרה, שוחח מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי עם ראש המודיעין הכללי ואמר לו כי "מדובר בהוכחה נוספת לחשיבות ואיכות התיאום הביטחוני".

מוקדם יותר, עם סיום התפילה בהר הבית, יידו מספר צעירים ערביים רעולי פנים אבנים לעבר כוחות המשטרה. עם צאתם של הצעירים מהמתחם נעצרו 6 חשודים ביידוי אבנים. לא נגרם נזק ולא היו נפגעים.

אלפים השתתפו בהלוויות בגדה (רויטרס)

בשעות הצהריים, דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים כי אלפים השתתפו בהלוויותיהם של שני הצעירים, בני 22 ו-23, שנהרגו מאש כוחות הביטחון בהפגנה לציון "יום הנכבה" סמוך למחנה עופר.

2 נהרגו בהפגנה ל"יום הנכבה" (רויטרס)

(רויטרס)

כבר משעות הבוקר נערכו כוחות הביטחון בכוחות מתוגברים ביהודה ובשומרון ובירושלים, לקראת תפילות יום השישי והלוויות ההרוגים, שלטענת הפלסטינים, נהרגו מאש חיה של צה"ל.

אנשי משמר הגבול וצה"ל ייחקרו בימים הקרובים, וייבדק החשד לפיו נעשה שימוש בכדורי גומי מטווח קצר מדי, מה שהוביל למותם של הפלסטינים.

בהכנת הכתבה השתתף: יוסי זילברמן