כוננות בגדה: חשש ממהומות בהלוויות ההרוגים

שני הצעירים הפלסטינים שנהרגו אתמול במהומות במהלך הפגנות "יום הנכבה" יובאו למנוחות, וכוחות הביטחון נערכים בכוחות מתוגברים מחשש למהומות בהלוויות; הפלסטינים אומרים כי כוחות הביטחון השתמשו באש חיה נגד המפגינים, בצה"ל מכחישים

כוחות מג"ב במהומות "יום הנכבה" (רויטרס)

כוחות הביטחון נערכים הבוקר (ו') בכוחות מתוגברים ביהודה ושומרון ובירושלים לקראת תפילות יום השישי וההלוויות של שני צעירים פלסטינים שנהרגו אתמול במהלך מהומות לציון "יום הנכבה" סמוך למחנה עופר. שני הצעירים נורו במהלך פיזור הפגנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת הפלסטינים, השניים נהרגו מאש חיה. בצה"ל טוענים שהיה שימוש אך ורק באמצעים לפיזור הפגנות ושבכל מקרה - האירוע בבדיקה. אנשי משמר הגבול וצה"ל ייחקרו בימים הקרובים, ונבדק החשד לפיו נעשה שימוש בכדורי גומי מטווח קצר מדי, מה שפצע את הפלסטינים באורח אנוש.

כחלק מאירועי "יום הנכבה", המצוינים בגדה המערבית ובירושלים, התקיימה אתמול הפגנה סמוך לשער שכם, שבה הניפו עשרות דגלי אש"ף וקוראים קריאות נגד ישראל. כוחות אבטחה כבדים נפרסו ברחבי העיר העתיקה, בהם מאות שוטרים, אנשי יס"מ, פרשים וכלי רכב משטרתיים.

אתמול התייחס ראש הממשלה לאירועי "יום הנכבה". "לא רחוק מכאן, מציינים היום ברשות הפלסטינית את מה שהם מכנים יום הנכבה. הם עומדים דום כדי לציין את האסון של הקמתה של ישראל, מדינתו של העם היהודי", אמר נתניהו. "הם מחנכים את הילדים שלהם בתעמולה אינסופית, שצריך לגרום להיעלמותה של מדינת ישראל. יש לנו הרבה תשובות לזה".