קרב היחידות המובחרות: מי נלחמת הכי טוב בטרור?

לוחמי היחידות המובחרות ללוחמה בטרור נלחמו בתקופה האחרונה, הפעם ביניהן, על תואר - "היחידה הטובה ביותר של כוחות הביטחון". היו שם צליפה, קרב מגע, לוחמה בשטח בנוי, פריצה והשתלטות; במציאות כמו שלנו גם זו הזדמנות להתאמן ולהתכונן לתרחישים קשים ומסובכים. כך זה נראה

המטרות הזזות מדמות מחבלים המחזיקים בבני ערובה. ש' המפקד פורש את הצלפים ושם על כל אחד על מטרה, עד שיכריע מתי בירייה אחת ייפגעו המחבלים. על כך יקבלו לוחמי השייטת ציון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באותו הזמן, סיירת גבעתי עסוקה במבחן פריצה למבנה ולוחמי יחידת מצדה של שב"ס נדרשו לפרוץ שלוש דלתות נעולות בזמן הקצר ביותר. כל זה מתרחש במסגרת התחרות הראשונה של היחידות המיוחדות במקצועות הלוחמה בטרור.

השנה השתתפו בתחרות היוקרתית על התואר "היחידה הטובה ביותר של כוחות הביטחון" יחידות הימ"מ, שלדג, הקומנדו הימי, מצדה, לוט"ר אילת, הסיירות של גולני, צנחנים, נח"ל וגבעתי, רימון ודובדבן. הם נלחמו בצליפה, בקרב מגע, במסלול פרט - עבודת צוות של פריצה והשתלטות. יש בתחרות הרבה אגו, ולא סתם. מדובר בתחרות יוקרתית על שמן של היחידות הכי טובות.

הזוכים בתחרות: הכי מדויקים - והכי מהירים

"אני רוצה לראות זריזות, אני רוצה לראות דיוק. אנחנו מדברים על מתארים של לחימה בסביבה של בני ערובה. זה לא קל, זה מאוד מורכב בתחרות כזו לבוא ולכמת את הכל לפגיעות מדויקות ומדידות בזמן", סיפר סא"ל ארז, מפקד בבית הספר ללוחמה בטרור.

תחרות עם הרבה אגו - ולא סתם (דובר צה"ל)


"התחרות הזו היא חלק ממאמץ מאוד גדול להשאיר את עצמנו רלוונטיים ולהצליח לבנות מענה לאיום שאנחנו לא יודעים עד הסוף איך הוא יתרגש עלינו", הוסיף תא"ל איתי וירוב, קצין חי"ר וצנחנים ראשי.
אחרי יממה רצופת מבחנים, יש תוצאות: למקום השלישי הגיעה שייטת 13, למקום השני יחידת מצדה ובמקום הראשון והיוקרתי זכתה יחידת הימ"מ. בשנה הבאה, הקרב ייפתח מחדש.