כוחות הביטחון מפנים את מאחז מעלה רחבעם

עשרות שוטרי מג"ב בליווי כלים כבדים הגיעו למאחז בגוש עציון כדי להרוס שמונה מבנים לא חוקיים. בתגובה הבעירו מתנחלים במקום צמיגים וניסו לחסום את ציר הגישה למאחז

החל מבצע פינוי המאחזים בגדה: כוחות הביטחון הגיעו הבוקר (ד') למאחז מעלה רחבעם שבגוש עציון כדי לפנות מבנים לא חוקיים. המתנחלים ניסו לחסום את ציר הגישה עם אבנים וגדרות תיל והבעירו צמיגים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עשרות שוטרי מג"ב ואנשי המנהל האזרחי הגיעו למאחז בסיוע כלים כבדים והם פועלים כעת במקום. מדובר בשמונה מבנים - מרביתם ארעיים. שניים מהמבנים מאוכלסים במשפחות עם ילדים ושניים ברווקים.

מאחז מעלה רחבעם (שריה דיאמנט, סוכנות תצפית)

התושבים במקום טוענים כי קרקעות המאחז נרכשו כחוק באופן פרטי מפלסטינים. זמן קצר לפני שהחל הפינוי, קיבלו הכוחות במקום הוראה לעצור, אך תוך זמן קצר המשיכו בפעילותם.

"הריסת בתים היא ביטוי לחולשה ולרפיון באחיזתנו בארץ ישראל", אמר ראש המועצה האזורית גוש עציון דוד פרל. "הכרזת ריבונות על כל שטחי המולדת ביהודה, שומרון, בנימין, הר חברון ובקעת הירדן כמוה כהכרה בזכותנו הבלעדית על הארץ, וזו גם הדרך היחידה לשים סוף לסכסוך המתמשך עם הפלסטינים".

תושבי המאחז מול כוחות הביטחון (שריה דיאמנט, סוכנות תצפית)

הבוקר דווח על דריכות בשומרון בעקבות פסיקת בית המשפט העליון, הקובעת כי עד סוף השבוע יפונו שלושה מאחזים בלתי חוקיים. מכיוון שהפינוי צפוי היה להתרחש לפני כניסת השבת, הוחלט במערכת הביטחון להקדימו.

פסיקת בג"ץ קבעה כי על המבנים שהוקמו במאחזים להיות מפונים עד ה-17 במאי, אך משום שהפינוי לא יתבצע בשבת העריכו בקרב תושבי המאחזים כי המבנים יפונו היום או מחר.

כלי כבדים סייעו בהריסה (שריה דיאמנט, סוכנות תצפית)

מדובר בשלושה מאחזים שנבנו על קרקעות פלסטיניות פרטיות: מעלה רחבעם, גבעת אסף ורמת גלעד. בשלושת המאחזים יחד יש בסף הכל 16 מבנים, שאמורים להיהרס עם סיומו של הפינוי. התושבים ככל הנראה יועברו ליישובים אחרים ביהודה ושומרון.